İpek Böceği Nedir Hakkında Bilgi

İpek Böceği Nedir

İpek böceği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İpek böceği Nedir, İpek böceği Ne Anlama Gelir, İpek böceği Ne Demektir, İpek böceği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İpek böceği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İpek böceği Anlamı

Pul kanatlılar (Lepidoptera) takımının Bombycidae familyasının Bombyx cinsine ait, ticarî olarak üretilen ipeğin kaynağı olan böceklerin ortak adı. Çin kökenli olan ipek böceği, yüzyıllarca ipek üretmek amacıyla kullanılmış ve evcilleştirilerek dünyanın pek çok ülkesine yayılmıştır.

Pul kanatlılar takımının diğer üyeleri gibi, ipek böceği de, yumurta, lârva (tırtıl), pupa (koza) ve erişkin (kelebek) yaşam evrelerinden geçer. Erişkinler iki ya da üç gün süren yaşamları boyunca beslenmez ve ender olarak uçar. Bıraktıkları yumurta sayısı 300-500 kadardır.

Konu ile ilgili aramalar: İpek böceği Nedir İpek böceği ödev ara İpek böceği kelime anlamı İpek böceği sözlükte ara İpek böceği ansiklopedi bilgi bankası ara İpek böceği ne demek İpek böceği neye denir

İpek böceği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver