[iPad] Blog’a yeni yazı gönderme ve yayınlama programları

Piyasada iPad için blog’a yeni konu açma programları şaşırtıcı şekilde pek fazla değil. Tabiki blog platformunuza Safari ile giriş yapabilirsiniz, fakat daha hızlı ve daha kolay olan blog programları daha idealdir. Burada bunlardan üç tanesini tanıtacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Blogsy


Blogsy bu programlar arasında 4.99 dolar ile en pahalısı. Blogsy’i rakiplerinden ayıran şey ise video ve fotoğraf yönetimindeki başarısı. Video ve fotoğrafları sadece sürükleyip bırakarak yeniden boyutlandırabilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca önizleme (preview) özelliği de oldukça gelişmiş. Şuan için sadece WordPress, Blogger ve Posterous platformlarını destekliyor.

BlogPress

BlogPress orta seviyeli bir bloglama yazılımıdır. Fiyatı da 2.99 dolardır. Alttaki WordPress bloglama programından daha donanımlıdır fakat üstteki Blogsy kadar da iyi değildir. Blogsy’den üstün olan tarafı çok daha fazla blog platformunu destekliyor olmasıdır. Eksik tarafı ise fotoğraf düzenlemedeki yeterlisliğidir.

WordPress

The best part about the WordPress iPad app is its price: free. Other than that, the app is limited and buggy. It has no WordPress bloglama yazılımının en güzel tarafı tamamen ücretsiz olmasıdır. Bunun dışında üstteki programlara göre yetenekleri oldukça sınırlıdır. HTML editörü yok ve yazıya video eklemek imkansız gibi görünüyor. Eğer düzenli olarak bloga yazı gönderenlerdenseniz, o zaman biraz paraya kıyıp Blogsy yada BlogPress programlarını satın almanızı öneririm. Çünkü buna fazlasıyla değecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver