İpad 3 Özellikleri

4G hızlı internet Yeni İpad 3 Farkları Nelerdir?


Yenilenen iPad’in 9 farkı, ekranla yatıp kalkan yeni neslin oyuncağı olmaya hazır. 2012′de iPhone ve iPad için 9 milyar dolar harcama yapmayı planlayan Apple, yeni ürünlerde ekran kalitesinin üzerinde duruyor. Hızlı internet ve performanslı işlemcinin yanısıra pil ömrünün azalmaması için de ağırlık ve kalınlıktaki artış gözardı edilmiş.

Retina ekran:
3.1 milyon piksel sözünden bir şey anlamayanlara şöyle anlatalım. Daha çok piksel daha net ve daha kaliteli görüntü anlamına geliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

A5X işlemci:
Video, fotoğraf, oyun derken tabletlerin performans ihtiyacı artıyor. Apple 4 çekirdekli grafik işlemcisi A5X ile derde deva olmaya çalışıyor.

4G hızlı internet:
Türkiye’de 4G testleri henüz yeni yapılıyor. Ancak operatörler yeni iPad ile birlikte aşka gelebilir. 4G artan video ve oyun performansına yetişecek cihaz anlamına geliyor.

Daha büyük pil:
Hızlı internetin 4G anteni, yüksek kaliteli ekran, yüksek performanslı işlemci ve daha fazla pil tüketimini zorunlu kılıyor. Yeni iPad’in pil ömrü artırılırken hacmi minimum yükseltilmiş durumda.

Değişen boyutlar:
Daha güçlü kablosuz antenler, kaliteli ekran, güçlü işlemci, daha az pil ihtiyacını ortaya çıkarınca tüketicinin çok da hissetmeyeceği değişimler de ortaya çıkmış. Yeni iPad eskisine göre 0.6 mm daha kalın.

iSight kamera:
5 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekiyor. Hem HD hem de ön yüzünde yer alan Facetime kamerayla VGA video kaydı yapıyor.

Konuş yazsın:
Klavyeye dikte etmesi için kayıt tuşu gelmiş. Bu özellik Türkçe’de olmasa da müthiş bir özellik.

AirPlay HD vdeo:
Evdeki ince ekran televizyonu iPad ile buluşturacak AirPlay özelliği Apple TV kullanıcılarına kablosuz bağlantı ile HD video keyfi sunuyor.

Bluetooth 4.0:
Bu özellik aslında iPad’in sağlık uygulamalarında kullanımını sağlıyor. Hastanın ateşini, nabzını ölçmede kullanılan esasları belirliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver