İp Atlamak Yararlı Mı, İp Atlamanın Faydaları, İp Atlamanın Faydaları Neler

ip atlamanın faydası, ip atlamanın sağlığa etkileri, ip atlamanın sağlığa faydaları, ip atlamanın vücuda faydaları

İp atlamanın faydaları nelerdir?

Özellikle kadınlar çocukluk dönemlerinde bol bol ip atlamış olduklarından ip atlama ile ne kadar efor sarf edildiğini çok iyi biliyorlardır. Çocukluk döneminden kalan bu alışkanlık aslında yetişkinlikte de devam etse daha güzel vücutlara sahip olmakla beraber daha sağlıklı bireyler olmamızı sağlar. Çünkü ip atlamanın sağlığımıza bin bir çeşit faydaları bulunmaktadır. İp atlanmasa bile gün içerisinde evde küçük sıçramalar yapmak da ip atlamayla hemen hemen aynı etkileri gösterir. Peki nedir ip atlamanın yararları?

Sponsorlu Bağlantılar

İp atlamanın faydaları

 

Yapılan araştırmalar ip atlamanın kılcal damar dolaşımını geliştirdiği, kanın kalbe dönüşüne yardım eden calf ve thigh gibi kaslann tonusunu arttırdığını ortaya çıkarmıştır. İp atlamanın yaş yoktur. İstediğiniz yaşta ip atlamaya başlayabilirsiniz. Hiçbir şey için geç olmadığı gibi yaşınızın ilerlemesinden dolayı ip atlamaya başlama geç kaldığınızı düşünmeyin. Evinizde ve iş yerinizde ip atlayabilir, ip yoksa olduğunuz yerde zıplayabilirsiniz. Hatta gece yatmadan önce yatak üzerinde zıpmalanında etkisi büyüktür.

İp atlamaya başlamaya karar verdiğiniz zaman ilk başlarda en fazla 50 zıplama yapmanız önerilir. Çünkü birden çok sayıda ip atlarsanız vücudunuz böyle bir şeye alışık olmadığı için kaslarınız zarar görebilir. yavaş yavaş kaslarınızı alıştıra alıştıra zamanla sayıyı 100 ve 150‹ye çıkartabilirsiniz. Ancak ip atlarken kollarınızı da çok fazla hareket ettirmemeye çalışın. Zıplarken ayak topuklarınızla değil ayak uçlarınızla zıplamaya başlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver