IP Adresimi Nasıl Öğrenebilirim? IP Adresimi Bulma ve Gösterme

Kendi ip adresinizi ve yerel ağ ip adresinizi bulmanızın bir çok yolu var. Fakat ben burada EnBasit iki yolunu anlatacağım. Bunlardan birinci bu iş için özel olarak tasarlanmış internet sitelerine girip kendi ip adresinizi öğrenmeniz, diğeri ise Windows komut satırından bu kez yerel ağ ip adresinizi sorgulayarak bulmanızdır. Hemen resimli olarak anlatmaya başlıyorum.

İnternet Siteleri Yardımıyla IP Adresinizi Öğrenin!

enbasityolu.png (209×46)

  1. WWW.WHATİSMYİPADRESS.COM linkine tıklayarak açılacak sayfadan ip adresinizi ve diğer teknik bilgileri öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki resimde benim ip adresim için sonuçlar gösterilmiştir. Resmin sol tarafında evimin bile lokasyonunu gösteriyor.
  2. Eğer IP adresinizi öğrenmenin yanı sıra, çok daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız www.ip-address.org linkine tıklayın. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi ip adresinizi ve bunların yanında bir çok teknik bilgiyi detaylı şekilde gösteriyor. En üstte ok işaretiyle gösterdiğim satır, sizin ip adresinizdir.

Windows Komut Satırı ile Yerel Ağ İp Adresinizi Bulun!

  1. Windows’ta “Başlangıç” butonuna tıklayın ve en alttaki arama kutusuna “cmd” yazın. Üst tarafta çıkacak sonuçlardan en üstte bulunan “cmd” yazılı ikona tıklayın. Alttaki resimde örneğini gösterdim.

Böylece windows komut satırı penceresi açılacaktır. Buraya “ipconfig” yazarak  klavyeden “enter” a basın. Pencerede sizin ip adres bilginiz ve diğer bir takım bilgiler görülecektir. Aşağıdaki resimde görünüyor. İki ok işareti arasındaki rakamlar sizin yerel ağ ip adresinizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver