İnternetten nasıl oyun indirebilirim, bilgisayara oyun nasıl indirilir

Konu ile alakalı etiketler: internetten oyun nasıl indirilir, oyun nasıl indirilir, internetten nasıl oyun indirilir, , nasıl oyun indirilir, netten oyun nasıl ındırılır, internetten oyun indirme nasıl yapılır, internetten nasıl oyun yüklenir, internetten oyun nasıl yüklenir, bilgısayara nasıl oyun indırılir, oyunlar nasıl indirilir, internetten bilgisayara oyun nasıl yüklenir, bilgisayardan oyun nasıl indirilir, oyun indirme yöntemleri, oyun nasıl indirilir bedava, internetten oyun indirme, bedava oyun nasıl ındirılir, oyun indirme nasıl yapılır, netten nasıl oyun indirilir, internette oyun nasıl indirilir, internet oyunları nasıl indirilir, nasıl oyun indirebilirim, internetten bilgisayara nasıl oyun indirilir, 

Torrent Oyun Nasıl İndirilir ? Anlatım..


oyun nasıl indirilir

Sponsorlu Bağlantılar

oyun nasıl indirilir |izlesene.com

 

İnternetten Oyun Nasıl İndirilir  ve Muhafaza Edilir?

Günümüz çağında artık herşey internet üzerinden yönetilmeye başlandı.Bunların bir diğer örneği ise İnternet’ten oyun indirmek.Oyun indirmek aslında göründüğü gibi kolay bir iş değil kesinlikle indirilen oyunları muhafaza etmeside ayrı bir sorun yaratıyor.Oyun indirmek için bağzı programları kullanmamız gerekiyor.Pek para harcamak istemeyenler genellikle Torrent isimli bir program kullanıyor.Torrent kullanacağiniz zaman oyunları kesinlikle zamunda.net’den indirmeniz gerekiyor.En sağlam torent oyun sitesi zamunda.net olarak biliniyor.

Zamunda.net üyeliği malesef sürekli kapatıyor arada bir açıyor  8 tl karşılığında satanlar var fakat ben tavsiye etmiyorum torrenti hem yavaş iniyor hem güvenlik açısından risk barındırıyor.Benim tercihim part part oyun indirmek.Mesela bir oyun ele alalım.Gta 4 Episode Libert City 72 part bir oyun.Her part 200 mb olarak hesaplanmiş.Bu oyunu indirmek gerçekten çok zor.Oyun indirmek zahmetli ve sabır isteyen bir hobidir.

Oyun indirirken kullanmanız gereken 2 tane download programı var.Bu programları ücretli olarak aldığınız üyeliklere göre seçiyoruz.Programlardan birisi JDownloader java tabanlı bir program ve ücretsiz.Diğer program ise İnternet Download Manager isimli bir program.Ücretli bir program fakat sitemde ilgili regedit dosyası yani cracki bulunmaktadır.

İndireceğiniz oyunlar .iso formatında olacakdır veya başka bir imaj formatında.Oyunları açmak için Daemon Tools isimli sanal DVD programını kurun.Kuracağiniz oyunun .iso imajını çaliştırarak oyunu kurabilirsiniz.

Kullandiğiniz premium Hotfile gibi bir premiumsa yani İDM’ye yüklerken sorun yaratmıyorsa İDM kullanabilirsiniz.Premium yüklerken sorun yaşiyorsanız Jdownloader kullanın.Benim tavsiyem Jdownloaderden yana genellikle hızlı bir programdır ince ayar yapmanıza imkan sağlar.Oyun indirirken tek bir premium firmasını kullanmayın.Aldiğiniz premiumlar maximum 1 aylık olsun.Çünkü her zaman uploaderler farklı firmalara upload edebilirler oyunları.Örneğin bundan 2 yıl önce Rapidshare isimli bir Upload firması vardı.Firma uploaderlere ücret vermeyi durdurduğu için kimse orayı kullanmadı.Herkez bir süre hotfileyi kullandı fakat hotfilede uploaderlerin dosyalarını silince başka bir firmayı kullanmaya başladılar.Yani uzun süreli premiumlar almayın.15 gün,30 günlük premiumlar alın ki gerekdiğinde yeniden bir premium alabilin.Oyunları indirmek için fulloyun.com’u kullanabiilirsiniz.Benim arşivim olan 101 Tam sürüm oyun yani tam 600 GB boyutunda dev arşivimi bu siteden indirdim.

Depolama Sorunu büyük bir sorun oluyor.Oyunların bağzıları 20 gb bağzıları 8 gb boyutunda.100 tane oyun nerden bakarsanız bakın 600 gb tutuyor.Hardisk fiyatları artıyor gün geçdikçe.Uygun fiyata bir hardisk buldugunuz zaman arşiv yapmak için en az 3-4 TB hardisk alanı yapmanız gerekiyor.Toplamda 4 Terabyt olmak üzere 4 tane 1 Terebaytlık hardisk kullanın.Hardiskiniz bozuldugu zaman bütün oyunlar silinmez en azından.Depolama sorunu çözüldüğüne göre geriye kalan tek proglem İnternet Sağlayıcı firmaların kullandıgı adil kullanım kotası.

Adil kullanım kotası internetiniz sınırsız olsada belirli bir kotayı geçdiğiniz zaman hızınızı 512 MB veya 1 MBS ye düşürüyor.Film izleme ve Download yapmaya yetmez kesinlikle.TTNET 8 mbs net limitsiz internet kullananlar için 50 GB Kota limiti var geçdiğiniz zaman hızınız düşer.Bu durumda ayda doğal olarak 50 Gb kadar oyun indirebilirsiniz.1 ay içinde ortalama 5-6 oyun indirebiliyorsunuz.

İndirmek için güncel kullanılan bir premium aldınız,İndirme programına yüklediniz ve download linklerinide kayıt ettiğinizi varsayıyorum.Yatmadan önce indirmeyi başlatın sabaha kadar indirir oyunları böylece sizde oyunun inmesini beklemek zorunda kalmazsınız.

İnternetten Oyun Nasıl İndirilir– Oyun İndirme Yöntemleri

Merhabaİnternetten Oyun Nasıl İndirilir - Oyun İndirme Yöntemleri indirmek istediğiniz oyun ile ilgili konuya göre yöntemler değişebilir. Genelde oyun paylaşımları upload sitelerine yüklenerek yapılır. İndirmek istediğiniz oyun adını google da yanına indir yazarak aratırsanız istediğiniz oyun muhtemelen karşınıza çıkacaktır. İlgili konudaki indirme linkleri oyunun büyüklüğüne göre 1 linkte olabilir 5 10 hatta 30 linkte olabilir. Sırasıyla bu linklere tıklayarak karşınıza çıkan siteden indirebilirsiniz. Upload sitelerinden indirme yapabilmek için karşınıza çıkan slow download free download indir ücretsiz indir seçenelerinden birine tıklayınız. Geri sayım başlayacaktır bittiğinde eğer grafik veya rakam doğrulaması çıkarsa boş kutucuğa yazıp indirme butonuna basınız.

Fakat böyle onlarca linkle uğraşmak istemiyorum derseniz en basit yoldan oyun indirme torrent paylaşımlar sayesinde yapılır. Örneğin Smackdown Oyunu torrent indir yazıp google dan aratırsınız. Karşınıza gelen ilgili konudaki indirme linkindeki dosyayı indiriniz. Daha sonra bir totrrent indirme programı indirmeniz gerekiyor. Bu torrent programını birkere indirip kurmanız yeterli. Bundan sonraki tüm torrent oyun indirmelerinizde bu programı kullanacaksınız. İndirdiğiniz oyunla ilgili dosyaya tıkladığınızda size toreent programını penceresi açılacak. Tamam butonuna bastığınızda oyununuz tek parça halinde inecektir. Torrent programlarının dosya indirmede inanılmaz kolaylığı vardır. Örneğin dosyanız inerken bir işiniz çıktığında bilgisayarınızı kapatıp gidebilirsiniz. Yeniden bilgisayarınızı açtığınızda dosyanız kaldığı yerden inmeye devam edecektir. Üstelik sizin hiçbir işlem yapmanız gerekmiyor. Bilgisayarınızız açık kaldığı sürelerde torren programı tüm işlemleri kendiliğinden yapacaktır. Torrent programlarına örnek verecek olursak ; bittorrentİnternetten Oyun Nasıl İndirilir - Oyun İndirme Yöntemleri utorrentİnternetten Oyun Nasıl İndirilir - Oyun İndirme Yöntemleri limewireİnternetten Oyun Nasıl İndirilir - Oyun İndirme Yöntemleri flashget.

Etiketler:bilgisayar oyunu nasıl indirilir, fulloyun.com oyun nasıl indirilir, İdm oyun indirme,İnternet’ten Oyun Nasıl İndirilir ve Muhafaza Edilir, oyun indirme, oyun nasıl indirilir, pc oyunu nasıl indirilir, tam sürüm oyun indirme

Oyun Nasıl Yüklenir, Crack Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım!

Oyunlar birkaç şekilde yüklenmektedir. En çok kullanılanı aşağıdaki anlatımdaki gibidir;

1- Örnek oyun olarak Call of Duty – Black Ops seçtik. Sizde yüklemek istediğiniz oyunun CD/DVD sini takın veya flash disk gibi taşınabilir bir aygıtın içinde ise SETUP’a tıklayın.2- Açılan pencerede NEXT’e tıklıyoruz.

3-  NEXT’e tıklıyoruz. Eğer farkli bir diske yüklemek istiyorsanız Browse ye tıklayıp yüklemek istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

4- Kutuyu  “Create a desktop icon” seçerseniz, Oyun yüklendikten sonra masaüstünüzde oyunun kısayol simgesi oluşur. Seçmeniz önerilir.

5-  İnstall’ a basıyoruz ve oyun yüklenmeye başlıyor.

6- Yükleniyor…

7- Kutulu alanda “İnstall DirectX” bilgisayarınızda DirectX uygulaması yoksa seçerek kurulmasını sağlayabilirsiniz. Diğer kutulu alan da ise oyun için gerekli olan mikrosoft un bir uygulamasıdır. Bu kutulur her oyunda yoktur. Farklı şeyler de olabilir. Tüm kuyuları seçmeniz önerilir. Kurulumu tamalamak için FİNİSH’e tıklıyoruz.

8- Seçtiğimiz kutular ile ilgili uygulamalar sırasıyla ekrana gelicek resimlerdeki gibi yükleyiniz.

9- Bütün işlemler tamamlandı.

10- Şimdi oyunu çalıştırma sırası geldi. Ekrandaki oyunun simgesini çift tıkladığımızda oyun çalışmıyor. Çünkü Crack yapılması(atılması) gerekiyor. Fakat oyun çift tıkladığınızda çalışıyorsa crack yapmanıza gerek yoktur. Bir de oyunun CD/DVD sini çıkarttığınızda da çalışmıyorsa crack atmanız gerekmektedir. Resimlerdeki gibi yapınız.

11- Oyunun simgesine sağ tıklayıp “dosya konumunu aç” aç basıyoruz.

12- Açılan pencereyi kenara alıyoruz. Crack klasörünün içindeki dosyaları bu ilk açılan pencereye kopyalıyoruz.(Crack klasörü, bilgisayarım Oyunun takılı olduğu CD veya dvd ye sağ tıklayıp aç’a basıyoruz. Crack klasörü buradadır.)

13- Değiştirme sorusuna tümünü evet veya kopyala ve değiştire tıklıyoruz.

14- Crack işlemimiz tamamlanmıştır. Artık oyunu sorunsuzca çalıştırıp oynayabilirsiniz.

15- Oyun içi görüntüler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver