İnsansı robot Mahru Mahru-M robot

Etiketler: Güney Kore, haber, robot dünyası

İnsanı Taklit Eden Robot Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanı Taklit Eden Robot

Güney Koreli bilim adamlarının yaptığı bu robot, ev işleri yapabilen, dans edebilen hatta bizim duygu ve hareketlerimizi taklit etmekle kalmıyor kendi duygularını da bize gösterebiliyor. G.Koreli bilim adamlarının açıklamasına göre bu robotlar yakında piyasada olacak.

null

Bilim ve Teknoloji Enstitüsü uzmanlarınca yapılan ve “Mahru” adı verilen robot, dudaklarını, kirpik ve gözbebeklerini kıpırdatabiliyor, iki ayağı üzerinde yürürken “yüzünü ekşitebiliyor”.

İnsansı robot Mahru’nun bazı ev işlerini insanların yerine yapabileceğini belirten bilim adamlarından Yu Bum-Cae, Mahru’nun bu tür işleri yerine getirebilecek insansı robotların ticari kullanımının olunu açtığını söyledi.

Mahru’nun hareketi yakalama sistemi sayesinde çeşitli insani vücut hareketlerinin benzerini yapmaya programlandığı belirtildi.

Aynı ekip tarafından geliştirilen Mahru’nun farklı biçimi olan Mahru-M’nin ise nesneleri ayırt edebildiği ve bazı emirleri yerine getirebildiği kaydedildi.

Son Aramalar: Güney Kore, haber, İnsansı robot, Mahru, Mahru-M, robot, robot dünyası, robotlarda gelişme, son icat, son teknoloji, Yu Bum-Cae

insan robot fiyatları, güney kore fotoğraf makinesi fiyatları, hareketleri taklit eden robot, insanı taklit eden robot

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver