İnşaat Teknolojisi Teknikeri ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: İnşaat Teknolojisi Teknikeri, İnşaat Teknolojisi Teknikeri hakkında, İnşaat Teknolojisi Teknikeri ile ilgili bilgi, İnşaat Teknolojisi Teknikeri mesleği, İnşaat Teknolojisi Teknikeri nasıl olunur, İnşaat Teknolojisi Teknikeri olmak için, İnşaat Teknolojisi Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, İnşaat Teknolojisi Teknikeri özellikleri, İnşaat Teknolojisi Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Görevleri
Yapılacak yapıda mühendislerin ve mimarların yönergelerini uygulamak için; İnşaat projesine göre gereken en uygun nitelikte ve miktarda malzemeyi hazırlar, Metraj ve keşif işlerini yapar, yapılacak işe göre inşaatta çalışacak uygun nitelikte ve sayıda işçiyi sağlar, İnşaat çalışmalarını kontrol eder ve gelişmeler hakkında mühendise bilgi verir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Kullanılan Malzemeler
İnşaat ile ilgili çeşitli tablo ve çizelgeler, metre, açıölçer, iş programı, hesap makinesi, nivo, mira, jalon, bilgisayar vb. malzemeler kullanılmaktadır.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Özellikleri
İnşaat teknolojisi teknikeri olmak isteyenlerin, Matematiğe ve geometriye ilgili ve bu alanda başarılı, Şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneği yüksek, başkaları ile işbirliği yapabilen, bedence güçlü kimseler olmaları gerekir. Görme, işitme duyusunda, el ve ayaklarda ileri derecede bozukluk mesleğin yürütülmesini engeller.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Okulu
Yurdumuzda çeşitli üniversiteler içinde yer alan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde eğitim olanağı bulunmaktadır.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “İnşaat Teknolojisi Teknikerliği” ön lisans diploması ve “İnşaat Teknolojisi Teknikeri” unvanı verilir.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Çalışma Alanları
MYO. İnşaat teknolojisi programını bitirenler kamu kuruluşlarında tekniker kadrosuyla çalışabilirler. Ayrıca, özel kuruluşlarda teknik ara eleman olarak çalışma şansına sahiptirler. Özel kuruluşlarda denetleyicilik, üretim, yöneticilik gibi görevler üstlenebilmektedirler. Ülkemizde son dönemlerde uygulanmaya çalışılan kamu açıklarının kapatılması ve bütçenin personel giderlerinin asgariye indirilmesi politikaları sonucunda kamu kesiminde iş bulma şansı oldukça azdır. Ancak, inşaat sektörünün genişliği ve özel kuruluşlarda çalışma şansının olması nedeniyle işsizlik riski yine de düşüktür.

 

İnşaat Teknolojisi Teknikeri Meslekte İlerleme
“İnşaat Teknolojisi Teknikerliği” ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde “Yapı Öğretmenliği” “Yapı Tasarımı Öğretmenliği” ve “İnşaat Mühendisliği” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver