İnorganik Asit Nedir Hakkında Bilgi

İnorganik Asit Nedir

İnorganik Asit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İnorganik Asit Nedir, İnorganik Asit Ne Anlama Gelir, İnorganik Asit Ne Demektir, İnorganik Asit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İnorganik Asit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İnorganik Asit Anlamı

Hidrojenin, bir (karbon dışında) ya da birkaç elementle yaptığı bileşik. Çoğunlukla minerallerden türedikleri için bu bileşiklere mineral asitler de denir. Suda ya da başka çözücülerde hidrojen iyonu vererek ayrışırlar. Kuvvet sıralarına göre başlıcaları perklorik asit (HClO4), hidroklorik asit (HCl), nitrik asit (HNO3), sülfürik asit (H2SO4), fosforik asit (H3PO4), sülfüroz asit (H2SO3), karbonik asit (H2CO3) ve hidrosülfürik asit (H2S) tir.

Konu ile ilgili aramalar: İnorganik Asit Nedir İnorganik Asit ödev ara İnorganik Asit kelime anlamı İnorganik Asit sözlükte ara İnorganik Asit ansiklopedi bilgi bankası ara İnorganik Asit ne demek İnorganik Asit neye denir

İnorganik Asit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver