İnhibisyon Nedir Hakkında Bilgi

İnhibisyon Nedir

İnhibisyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İnhibisyon Nedir, İnhibisyon Ne Anlama Gelir, İnhibisyon Ne Demektir, İnhibisyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İnhibisyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İnhibisyon Anlamı

Sinirsel bir eylemin, bir başka sinir uyartısıyla engellenmesi. Bir doku ya da organın çalışmasını durdurarak görevini yapamaz hâle gelmesine neden olan sinirsel tutukluk olarak da tanımlanabilir. Nedenleri şiddetli çarpmalar, zehirlenmeler, enfeksiyonlar, hatta ruhsal etmenler olabilir. Bu etmenler çeşitli organlarda, örneğin dolaşım, sindirim, solunum sistemlerinde inhibisyonlara yol açabilirler. En şiddetli biçimi ölümle sonuçlananıdır. Çevre sinirlerinden gelen kimi uyartıların beyin tabanındaki sinir merkezleri üzerinde frenleyici etki yapmasıyla olur. Bu tür ölüm otopside görülebilecek hiçbir iz bırakmaz. Örneğin üst karın bölgesine vurulan bir yumruk, güneş sinir ağına rastlayarak kalbin durmasına yol açabilir. Psikiyatride ise inhibisyon kavramı, istenmeyen düşüncelerin ve isteklerin bilinçaltına itilmesi, içe atma anlamına gelir.

Konu ile ilgili aramalar: İnhibisyon Nedir İnhibisyon ödev ara İnhibisyon kelime anlamı İnhibisyon sözlükte ara İnhibisyon ansiklopedi bilgi bankası ara İnhibisyon ne demek İnhibisyon neye denir

İnhibisyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver