İndirgeme Nedir Hakkında Bilgi

İndirgeme Nedir

İndirgeme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İndirgeme Nedir, İndirgeme Ne Anlama Gelir, İndirgeme Ne Demektir, İndirgeme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İndirgeme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İndirgeme Anlamı

Bir metal bileşiğinin serbest hâle getirilmesi. İndirgemeyle, ele alınan filizin kimyasal doğası ve elde edilmek istenen metalin özellikleri dikkate alınarak metal beraberindeki safsızlıklar ve diğer elementlerden ayrılır.

Hemen her metal doğada diğer elementlerle birleşik bir hâlde bulunur. Bunları serbest bırakmak kimyasal işlemleri gerektirir. Bu kimyasal işlemler pirometalürji, elektrometalürji ve hidrometalürji olarak sınıflandırılır.

Konu ile ilgili aramalar: İndirgeme Nedir İndirgeme ödev ara İndirgeme kelime anlamı İndirgeme sözlükte ara İndirgeme ansiklopedi bilgi bankası ara İndirgeme ne demek İndirgeme neye denir

İndirgeme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver