Imsı Tekniği, İmsi Tekniği İle Tüp Bebek, Imsı Tüp Bebek Teavisi

imsi tüp bebek tedavisi, IMSI yöntemi, IMSI yöntemi ile tüp bebek, IMSI yöntemi nasıl uygulanıyor

IMSI yöntemi ile tüp bebek tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tüp bebek uygulaması için yeni bir yöntem daha ortaya çıktı. Son yıllarda kullanılan IMSI yöntemi, erkekte yaşanan kısırlığa umut ışığı oluyor. IMSI, ‘Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu’ olarak adlandırılıyor. Yani erkekten 6000-8000 kat büyüklüğünde en iyi olan spermler seçiliyor. IMSI yöntemi ile hem en iyi spermler seçiliyor hem de bu yöntem DNA hasarı ile ilgili fikirler veriyor.

 

IMSI tekniğinin ne zaman uygulanacağını ve kimlerin bu uygulamadan faydalanacağını Bahçeci Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun anlatıyor:

“Bebek sahibi olmak için çabalayan çiftlerin içinden erkek infertilitesi sorunu yaşayan bu tedaviden faydalanabilecekler. IMSI, DNA hasarı konusunda da fikir verebilen son zamanların en iyi tekniği. Hasarlı olan DNA’lar tüp bebek uygulamasının başarısız olmasına, embriyo oluşturamamaya,düşük tehlikelerine ve bebekte genetik bozukluklara neden olmaktadır. Bu yöntemle bu tür sorunlarda ortadan kalmış olacak. IMS kaliteli olan spermleri seçerek tüp bebek tedavisini başarıya taşıyor.”

Tekniğin kimlere uygulanacağı konusunda da Op. Dr. Süleyman Tosun şunları söylüyor:

” Sperm hareketliliği ve sayısı az olan, morfolojisi bozuk olan 35 yaş üzeri erkeklerde kullanılıyor. Daha önceki uygulamalarda embriyo morfolojisi görülmesine rağmen hamilelik oluşmamışsa, gebelik düşük ile sonuçlanmışsa bu yöntem tercih edilebilir.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver