İmpuls Nedir Hakkında Bilgi

İmpuls Nedir

impuls anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

impuls Nedir, impuls Ne Anlama Gelir, impuls Ne Demektir, impuls Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

impuls ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

impuls Anlamı

Sinir hücrelerinde meydana getirilen elektriksel aktivite. Sinir telinin zarı, hücre içini ve dış ortamı birbirinden ayırır. Hücrenin içindeki sıvı ile dış ortamındaki sıvının iyonik yapıları farklıdır. Bu farklılık, aynı pillerde elektrik akımının doğması gibi, sinir hücresinde de bir elektriğin doğmasına yol açar. Meydana gelen bu elektriksel aktivite oldukça zayıftır (70-80 milivolt kadar). Ancak sinir teli boyunca iletilerek, almaçlardan merkezlere, merkezlerden de tepki verecek organlara uyarıların aktarılmasını sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: impuls Nedir impuls ödev ara impuls kelime anlamı impuls sözlükte ara impuls ansiklopedi bilgi bankası ara impuls ne demek impuls neye denir

impuls ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver