IMEI numarası nasıl öğrenilir IMEI numarası nedir iMEiiIMEI numarası

Etiketler: IMEI açılımı, IMEI anlamı

IMEI Numarası Nedir Nasıl Öğrenilir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

IMEI Numarası Nedir Nasıl Öğrenilir

IMEI numarası İngilizce International Mobile Equipment Identity kelimesinin baş harflerinden bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. IMEI kelimesinin anlamı ise Uluslararası Mobil Cihaz Kimliği anlamına gelir. Her bir GSM telefonu üretim aşamasında IMEI numarası verilir. IMEI numarası cihazınızın kimlik numarasıdır diyebiliriz. Bu yüzden her cihazın IMEI numarası benzersizdir. IMEI numarasını kullanarak cihazınızı “kara listeye” yönlendirebilirsiniz.

IMEI tek cihaz belirlenmesi için kullanılır ve abonenin herhangi bir sürekli ya da yarı-sürekli bir ilişki vardır. IMEI (seri numarasını) göstermek, bu numara sayesinde bir hırsızlık veya kayıp durumunda cep telefonunuzun kimliğini saptayabilirsiniz. Bu kod ile IMEI numarasını ekranda görebilirsiniz IMEI numarasını görebilmek için telefonunuza *#06# yazdıktan sonra arama butonuna basınız.

Son Aramalar: IMEI açılımı, IMEI anlamı, IMEI numarası nasıl öğrenilir, IMEI numarası nedir, iMEiiIMEI numarası

ımei nasıl öğrenilir, imei anlamı, imei numarası nedir, samsung imeil numarası nasıl ögrenilir, fotoğraf makinesi imei numarası, imei oluşturulur, blackberry telefon ımeı nasıl öğrenilir, imei numarası nasıl verilir, xperia imei nasıl ögrenilir, sony xperia imei no öğrenme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver