İlkel Yumuşakçalar Nedir Özellikleri Hakkında Bilgi

İlkel Yumuşakçalar Nedir Özellikleri

İlkel Yumuşakçalar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İlkel Yumuşakçalar Nedir, İlkel Yumuşakçalar Ne Anlama Gelir, İlkel Yumuşakçalar Ne Demektir, İlkel Yumuşakçalar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İlkel Yumuşakçalar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İlkel Yumuşakçalar Anlamı

İlkel Yumuşakçalar Nedir Özellikleri
Yumuşakçaların ilkel tiplerini içeren sınıfı (Amphineura). Ağız ve anüs, karşılıklı iki uçtadır. Manto bütün vücudu örter. Gelişme başkalaşımlıdır. Sinir sistemleri öteki yumuşakçalardan daha basittir. İki takımı vardır. Bunlardan birine giren hayvanlar ayrı eşeyli, diğerindekiler erseliktir. Hepsi denizlerde yaşarlar. Yosun, alg ve diyatomelerle beslenirler. Yaşayan ve bilinen türleri 650 kadardır.

Konu ile ilgili aramalar: İlkel Yumuşakçalar Nedir İlkel Yumuşakçalar ödev ara İlkel Yumuşakçalar kelime anlamı İlkel Yumuşakçalar sözlükte ara İlkel Yumuşakçalar ansiklopedi bilgi bankası ara İlkel Yumuşakçalar ne demek İlkel Yumuşakçalar neye denir

İlkel Yumuşakçalar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver