Ilık Su İçmek Boyu Uzatır Mı, Su İçerek Boy Uzar Mı, Su İçmek Boyu Uzatır Mı

su içmek boyu uzatıyor, su içmek boyu uzatıyor mu, su içmenin faydaları, su içsem boyum uzar mı

Su içmek boy uzatır mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Su içmenin boy uzamasına etkili olduğu bilgisi kulağımıza çalındı ve doğruluk payının olup olmadığını öğrenmek için su içmek boyu uzatır sorusunu çocuk gelişimi uzmanlarımıza yönelttik. Çocuk gelişim uzmanları su içmenin boy uzatmasına etkili olduğunu doğruladılar ve gelişim çağında olan çocukların bol bol su içmesini önerdiler. Gelişim çağında olan çocuklar bol bol su tüketirlerse diğer çocuklara nazaran boylarının daha uzun olacağı uzmanlar tarafından söylenmektedir.


Gelişim çağında olan çocukların boylarının uzaması için bol kalsiyuma ihtiyaçları vardır. Su ise kalsiyum ihtiyacını en iyi karşılayanlardandır. Bu sebeple uzmanlar çocukların bol su tüketmesini tavsiye etmekteler. PH değeri yüksek doğal mineralli su içmek kemik yoğunluğunun daha da artmasına ve boyun uzamasına muavenet eder.

Süt ve süt ürünleri, balık ve kuru baklagiller de kalsiyum ihtiva eden gıdalar olmaktadır. Eğer ki çocuklarınızın boyunun uzun olmasını istiyorsanız çocuğunuzun gelişim çağında ona bol bol su içirmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver