İletişim Tasarım Uzmanı ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: İletişim Tasarım Uzmanı, İletişim Tasarım Uzmanı hakkında, İletişim Tasarım Uzmanı ile ilgili bilgi, İletişim Tasarım Uzmanı mesleği, İletişim Tasarım Uzmanı nasıl olunur, İletişim Tasarım Uzmanı olmak için, İletişim Tasarım Uzmanı olmak için hangi okulu okumalı, İletişim Tasarım Uzmanı özellikleri, İletişim Tasarım Uzmanı ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

İletişim Tasarım Uzmanı Görevleri
Tanıtım için etkileyici tanıtım malzemelerinin tasarımlarını hazırlar (Gazete, ilan, afiş, radyo-tv spotları). Tanıtıcı haber bültenleri, broşürleri, raporlari hazırlar. Yapılacak etkinlikleri kitle iletişim araçları ile halka duyurur. Basın toplantıları, sergileri, konferanslari hazırlar. Konusuyla ilgili yazıları basında izler, kupürleştirir ve yazılara cevaplar hazırlar. Halkla ilişkiler konusunda eğitim verilmesi için program hazırlar. Yöneticilerin konuşma metinlerini ve yazışmalarını hazırlar. Kitaplar, dergiler, afişler, grafikler, broşürler ve benzeri reklam araçlarında kullanılmak üzere çizim tasarıları yapar veya bunların yapılmasını sağlar. Yürütülen tanıtım veya reklam kampanyaları ve maliyetleri hakkında müşterileri bilgilendirir. Mal veya hizmetin içeriğine uygun olarak; toplantı, konferans, tören, kutlama ve kokteyllerin düzenini sağlar. Kurum adına sanat etkinlikleri düzenler. Kamuoyundaki imajın belirlenmesi amacıyla anketler düzenlenmesini sağlar. Yapılacak faaliyetler için bütçe hazırlar, faaliyetlerde kullanılacak malzeme miktarını ve elemanların sayısını ve niteliğini belirler. İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin faaliyetleri uygular, Kalite Yönetim Sistemi kurallarına uygun çalışır, Mesleki gelişim faaliyetlerinde bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

 

İletişim Tasarım Uzmanı Kullanılan Malzemeler
Çeşitli büro makineleri (telefon, faks, bilgisayar vb.), Fotoğraf makinesi, Kamera, Kitap, broşür, dergi, afiş gibi basılı yayınlar, Araştırma anketleri.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Özellikleri
İletişim Tasarımı Uzmanı olmak isteyenlerin; Sözel ve yazılı olarak kendini iyi ifade edebilen, İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilen, kendine güvenen ve başkalarını etkileyebilen, şekil algısı ve estetik görüşü gelişmiş, girişken, sabırlı, ölçülü, araştırmayı seven, yaratıcı, hayal gücü gelişmiş, Bilgisayar teknolojisini etkin kullanabilen, yeniliklere açık kimseler olmaları gerekir.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Okulu
Mesleğin eğitimi ilgili fakültelerin “’İletişim Tasarımı” bölümünde verilmektedir.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara lisans diploması ve “İletişim Tasarımı Uzmanı ” unvanı verilir.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Çalışma Alanları
İletişim Tasarımı Uzmanı; halkla ilişkiler, reklamcılık, görsel ve yazılı medya ile tanıtım alanlarında çalışmaktadırlar. Günümüzde iletişime verilen önem nedeniyle kendilerini yetiştiren elemanlara iş olanakları fazladır.

 

İletişim Tasarım Uzmanı Meslekte İlerleme
İletişim Tasarımı konusunda üniversitelerde akademik kariyer yapabilirler. Çalıştıkları işyerlerinde alanları ile ilgili bölümlerde yönetici olabilirler. İş tecrübeleri ile bilgi ve birikimlerinin artmasına paralel olarak kazanç düzeyi de artmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver