Ilahiyat Fakültesi Bölümünü Meslek Rehberi 2013-2014 Ygs Lys Başarı Sırası, İş Olanakları, Kaç Puan Gerekir, Geleceği Tercih Edilir Mi, İş Bulma Durumu

 

İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

İlahiyat Fakültesi Nedir, İlahiyat Fakültesi Ne İş Yapar, İlahiyat Fakültesi Maaşları,İlahiyat Fakültesi İş İmkanları, İlahiyat Fakültesi İş Çalışma Alanları, İlahiyat Fakültesi Mesleği Hakkında Bilgiler, İlahiyat Fakültesi Bölümünün Geleceği, İlahiyat Fakültesi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İlahiyat Fakültesi Bölümü Tercih Edilir mi, İlahiyat Fakültesi Tanıtımı, İlahiyat Fakültesi Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, İlahiyat Fakültesi Mezunları Ne İş Yaparlar,İlahiyat Fakültesi Bölümü İş Olanakları, İlahiyat Fakültesi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İlahiyat Fakültesi İş Bulma Durumu, İlahiyat Fakültesi İş Çalışma Alanları, İlahiyat Fakültesi İş İmkanları, İlahiyat Fakültesi Maaşları, İlahiyat Fakültesi Mesleği Hakkında Bilgiler, İlahiyat Fakültesi Ne İş Yapar, İlahiyat Fakültesi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

Üniversite sınavına hazırlanan ve İlahiyat Fakültesi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İlahiyat Fakültesi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İlahiyat Fakültesi Tanıtımı

İslam dinini bilimsel yöntemlerle inceleyerek, bilimsel tutumu benimsemiş, aydın din adamı yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları:

İlahiyat programını bitirenlere “İlahiyatçı” ünvanı verilir.Mezunlar, Din Kültürü  Ahlak Bilgisi  Öğretmeni, Müftü, Vaiz olarak görev yaptıkları gibi, İmam Hatip okullarında meslek derslerine de girebilmektedirler. Mezunların bir bölümü, Diyanet işleri Başkanlığında ya da fakülte ve yüksekokullarda öğretim ve araştırma alanında çalışmaktadır.

Çalışma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Orta düzeyde bir gelirle iş bulma olanakları vardır. Son yıllarda ülkemizde çok sayıda İmam Hatip okulları açılması ile mezunlara öğretmen olma olanağı sağlanmıştır. Bu konuda yetişmiş elemana her zaman gereksinim duyulacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Soyut konularla ve özellikle felsefe ile uğraşmaktan hoşlanması
Sözlü ifade yeteneğinin gelişmiş olması ve yeniliklere açık olması
Sosyal Bilimlere ilgi duyması ve bu alanda başarılı kişiler olması gerekir.

  • Ilahiyat Fakültesi Bölümü Iş Olanakları
  • Ilahiyat Fakültesi Bölümü Tercih Edilir Mi
  • Ilahiyat Fakültesi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı
  • Ilahiyat Fakültesi Bölümünün Geleceği
  • Ilahiyat Fakültesi Iş Bulma Durumu
  • Ilahiyat Fakültesi Iş Çalışma Alanları
  • Ilahiyat Fakültesi Iş Imkanları
  • Ilahiyat Fakültesi Kazanç Durumu
  • Ilahiyat Fakültesi Maaşları
  • Ilahiyat Fakültesi Mesleği Hakkında Bilgiler
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver