İlaçla Sıtma Tedavisi, Sıtma Hastalığı İlaç Tedavisi, Sıtma Hastalığı İlacı

sıtma hastalığı ilacı nedir, sıtma hastalığı nasıl geçer, sıtma hastalığı nasıl tedavi edilir, sıtma hastalığı nedir

Sıtma İlacı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sıtma, korkulan ve tehlikeli hastalık türleri arasındadır. Sivrisineklerin ısırması ile insana bulaşan ateşli bir hastalıktır. Bilim adamları sıtma tedavisi için birçok araştırma yapmış ve sıtmayı tedavi etmenin ilacını bulmuşlardır. Sıtma ilacının pahalıya patlamasından dolayı az gelişmiş ülkeler bu ilaçtan faydalanamamaktadır. Bunun üzerine de yapılan araştırmalar sonucunda artık sıtma ilacı ucuza mal olabilecek.

 

Sıtma ilacı, artemisia annua olarak bilinen sıtma otu yani peygamber süpürgesi bitkisinden yapılmaktadır. Ama artemisini elde etmek zor ve masraflı olması, ilacında pahalıya patlamasına neden oluyor. Bu yüzden de maddi durumu kötü olan ülkeler bu ilacı alamıyorlar.

Uzun yıllar boyunca artemisia annua bitkisinden elde edilen artemisle üretilen ilaç sayesinde, modern tıp tarafından sıtma hastalığı ile mücadele edilmektedir. Çin’de 2000 yıldır bu ilaç kullanılmaktadır. Alman Max Planck Enstitüsü ve Berlin Hür Üniversitesi bilim adamlarının geliştirmiş olduğu yöntem sayesinde artemisinin üretimi artık daha kolay ve daha hızlı.

Bilim adamları bulmuş oldukları yöntemleri ile artık sıtma otuna gerek bile kalmayacağını söylemekteler. Bunun nedeni de, “artemisinin asidinin genetik olarak müdahale edilmiş mayadan da elde edilebilecektir” diye açıkladılar.

Yakın bir zamanda tüm dünyanın satın alabileceği ve tek bir bitkiye bağlı kalmayarak sıtma ilacı üretmenin mümkün olacağını söylüyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver