İki karpuz bir koltuğa sığmaz ne demek-atasözü ile kompozisyon örnekleri kısa kompozisyonlar

İki karpuz bir koltuğa sığmaz atasözü ile hikaye, atasözü ve ortaya çıkış hikayesi, kısa atasözü hikayeleri, İki karpuz bir koltuğa sığmaz atasözü ne anlama gelir manası nedir kısaca özet

İki karpuz bir koltuğa sığmaz. Atasözünün Anlamı, Atasözleri Sözlüğü ve Açıklamalı Anlamları
Önemli bir işi başarmak için bütün gayretimizi ona yöneltmemiz, dikkatimizi dağıtmamamız gerekir. Bir kimse, ne kadar akıllı ve çalışkan olursa olsun, iki büyük işi aynı zamanda yapamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynak:www.atasozlerianlamlari.com

Bir Koltuğa İki Karpuz Sığmaz atasözünün anlamı, açıklaması nedir?

Bazı insanlar aynı zamanda birden çok işi yapmaya çalışırlar. Birden çok işi aynı zamanda yapmaya çalışmak mutlaka konsantrasyonu ve başarıyı etkiler. Bir işle meşgul olmak başka, iki işi bir arada yürütmek başka. İki işi aynı anda yapmaya çalışanlar ya zamanında bu işleri bitiremez, ya beklenildiği gibi yerine getiremez ya da tamamen başarısız olurlar. Yapacağınız işte başarılı olmanın temel kuralı o işe konsantre olmak, sadece o işle ilgilenmek, gücünüzü o işe harcamaktan geçer. Bunları yapmazsanız başarısızlık kaçınılmaz olur. Hem okuyup hem yazın desem size ne yapacaksınız? Ya okursunuz a yazarsınız. İkisini birlikte yapmaya çalışırsanız ikisini de yapamazsınız.

İki karpuz bir koltuğa sığmaz atasözünün resimli anlatımı ve açıklaması. Atasözlerinin resimleri ve anlamları.

Atasözü : İki karpuz bir koltuğa sığmaz.
Açıklaması : Dikkat ve beceri isteyen iki önemli işi aynı anda yürütemezsin, birini seçmek zorundasın.

Bir kişi iki büyük işi aynı anda yürütemez. Bir işi gerektiği gibi yapabilmek için, önce onu bitirmeli, daha sonra diğer işe geçmelidir. İkisini aynı anda yapmaya kalkarsak işlerden biri ya da her ikisi bozulur. İstediğimiz sonuca varamayız.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver