iki bilgisayar arası ağ bağlantısı kurma iki bilgisayarı birbiri ile görüştürme

Etiketler: Bilgisayarlar arası ağ kurma, ethernet kablosu ile ağ kurmak

İki Bilgisayar Arasında Ağ Bağlantısı Nasıl Kurulur Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

İki Bilgisayar Arasında Ağ Bağlantısı Nasıl Kurulur

Ağ,  İletişim araçlarının birbirleriyle ortak bağlantı kurma veya iş birliği sağlama durumu veya düzeni olarak tanımlanmaktadır. Bir çok kullanıcı bilgisayarlarını bir birbirleri ile görüştürmekte büyük sıkıntılar yaşamaktadır. İki bilgisayarı birbiri ile iletişime geçirmek aralarında bir ağ kurmak için ethernet kablosu yeterlidir. Şimdi adım adım Ethernet kablosu ile iki bilgisayar arasında nasıl ağ kurulabileceğini anlatacağız.

Birbirleri arasında ağ kuracağınız bilgisayarın ethernet girişlerine kabloyu takınız. Daha sonra yapmanız gereken şey ise bilgisayarları aynı ağa katmaktır.

Her iki bilgisayarda ağ bağlantılarına giriniz ve burada bağdaştırıcı ayarlarını değiştireceğiz. Ağ bağlantılarına tıkladıktan sonra buradan Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) tıklayıp tekrar özellikleri seçeceksiniz. Burada muhtemelen “Otomatik olarak bir IP adresi al” işaretlidir. Siz “Aşağıdaki IP adresini kullan” olarak değiştirmelisiniz.

İlk bilgisayar için vermeniz gereken IP:

IP adresi: 192.168.1.1

Alt ağ maskesi: 255.255.255.0

İkinci bilgisayar için vermeniz gereken IP:

IP adresi: 192.168.1.2

Alt ağ maskesi: 255.255.255.0

Bilgisayarlarınız arasında artı bir ağ bulunmaktadır. Birbiriniz ile oyun oynamak, dosya paylaşımında bulunmak için ise “Başlat” – “Çalıştır” ve ekrana aşağıda bulunan resimdeki gibi \192.168.1.1 yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

Son Aramalar: Bilgisayarlar arası ağ kurma, ethernet kablosu ile ağ kurmak, iki bilgisayar arası ağ bağlantısı kurma, iki bilgisayarı birbiri ile görüştürme

internet protokolü sürüm 4 (tcp/ipv4) nasıl yüklerim, ortak internet nasıl kurulur, aynı ağa bilgisayar bağlantısı, tablet ile bilgisayar arasında bağlantı, iki bilgisayar arasında ağ bağlantısı nasıl kurulur, ethernet kablosuyla oyun oynamak, tcp ıp ve ıpv4 nasıl ayarlanır, mac bilgisar ile pc arasında internet bağlantısı nasıl kurulur, ortak bağlantı kurma kamerasını çalıştırma, otomobil bilgisayar bağlantısı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver