Ihlamur Nedir Nerede Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Ihlamur Nedir Nerede Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir

Ihlamur Nedir Nerede Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir
Ihlamur anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ihlamur Nedir, Ihlamur Ne Anlama Gelir, Ihlamur Ne Demektir, Ihlamur Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım. Ihlamur Nedir Nerede Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir

Ihlamur ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ihlamur Anlamı

Ihlamurgiller (Tiliaceae) familyasının Tilia cinsine ait 30 kadar ağaç türünün ortak adı. Kuzey yarım kürenin sıcak bölgelerinde yetişen ıhlamur ağaçlarının 30 kadar türü vardır. Türkiye’de, özellikle Karadeniz Bölgesi’ndeki ormanlarda yetişir. Ayrıca ıhlamur ağaçları, gölge ve süs ağacı olarak parklara dikilmektedir.

Ihlamur ağaçları, sonbaharda yapraklarını döken ağaçlardandır. Ihlamur ağaçlarından gümüşsü ıhlamur (Tilia argentea), Kafkas ıhlamuru (Tilia rubra) ve büyük ıhlamurun (Tilia platyphyllos) çiçeklerinden ve kerestesinden yararlanılmaktadır. Ayrıca, arıların bazı ıhlamur türlerinin çiçeklerinden topladıkları bal özüyle yaptıkları ıhlamur balı çok değerlidir.

Konu ile ilgili aramalar: Ihlamur Nedir Ihlamur ödev ara Ihlamur kelime anlamı Ihlamur sözlükte ara Ihlamur ansiklopedi bilgi bankası ara Ihlamur ne demek Ihlamur neye denir

Ihlamur ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver