İğneli Epilasyon Kimler İçin Uygun Değildir, İğneli Epilasyon Kimler Yaptıramaz, İğneli Epilasyon Kimlere Zararlı

iğneli epilasyon yaptıramayacak kişiler kimlerdir, iğneli epilasyon yaptırması uygun olmayanlar, kimler iğneli epilasyon yaptıramaz,

İğneli epilasyon kimlere uygulanmaz?

İstenmeyen tüylerin kesin ve kalıcı bir şekilde yok edilmesi işlemi olan iğneli epilasyon günümüzde bilhassa bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen işlemlerin başında gelse de, ne yazık ki herkes iğneli epilasyon işlemine uygun olmayabiliyor. Epilasyon işlemleri arasında en etkili epilasyon türü olan iğneli epilasyon yaptırmadan önce bu işleme uygun olup olmadığınızı öğrenmenizi sağlamak için küçük bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda iğneli epilasyon kimlere yapılmaz sorusunun en kesin cevabını şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kimler iğneli epilasyon yaptıramaz?

Cımbızla tutulabilecek uzunlukta olan kılların özel ve tek kullanımlık iğneler vasıtasıyla yok edilmesi işlemi olan iğneli epilasyon işlemi öncesi eğer metale karşı alerjiniz varsa işlem yapacak uzmana bunu mutlaka söylemelisiniz. Bu durumda iğne seçimi metal yerine altın veya gümüş olacaktır. İğneli epilasyonun adet döneminde ya da adetten 2-3 gün önce yapılması uygun değildir. Bunun sebebi kadınların adet öncesi ve adet dönemlerinde acıya karşı daha hassas olmalarıdır. Ayrıca göğüs çevresi, kaş ve göbek iğneli epilasyon için uygun değildir.

İğneli epilasyon işlemi için uygun olmayan kişiler ise; daha önce ameliyat geçirmiş, kalp pili taşıyan hastalar, gebeler, sara hastaları ve açık yarası bulunan hastalardır. Bu hastalıkları taşıyanlar, hamile kadınlar ve daha önceden cerrahi bir işleme maruz kalanlar kesinlikle iğneli epilasyondan uzak durmalıdır. Ayrıca kuru bir cilde sahip olanlar işlem öncesi muhakkak peeling yaptırmalıdır. Çünkü kuru bir cilt tipine sahip olanlar diğer cilt tiplerine nazaran daha fazla acı çekebilirler. Peeling ise bu acıyı en aza indirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver