IE Geliştirici Araç Çubuğu Ücretsiz İndir Internet Explorer Developer Toolbar Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

IE Geliştirici Araç Çubuğu Internet Explorer Developer Toolbar Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Internet Explorer Developer Toolbar isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Web geliştirme ile ilgilenen kişiler, Firefox üzerinde çalışabilen Web Developer eklentilerinin bir çoğunu tanıyorlardır. Internet Explorer tarafından web geliştiricilerine yönelik şimdiye kadar üretilen bir araç yoktu. Microsoft bu eksikliği Internet Explorer Developer Toolbaradını verdiği ürün ile kapatmaya çalışıyor. Bu aracı kullanarak web sayfalarının yapısını rahatlıkla inceleyebilir ve web sayfalarında karşılaştığınız sorunları çözerken zaman kazabilirsiniz.

Özellikleri:

Find menüsünden sayfanızdaki bir elemanı inceleyerek, özniteliklerini görebilirsiniz. Böylece sahip olduğu CSS özelliklerini öğrenebilirsiniz.
Disable menüsünden sayfanızda bulunan bütün CSS özelliklerini ve JavaScript kodlarını zaman harcamadan devre dışı bırakabilirsiniz. Web sayfalarında bulunan pop-up pencelerini de engellemeyebilirsiniz.
View menüsünden sayfanızda bulunan bütün elemanların ID ve Class bilgilerini kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz linkin hangi adrese gittiğini görebilir, sayfanın DOM kaynağına erişim sağlayabilirsiniz.
Outline menüsünden sayfanızdaki DIV elemanlarını, resimleri veya tabloları işaretleyebilirsiniz. Ayrıca sayfanızda CSS ile absolute, relative şeklinde bulunan elemanları görebilirsiniz.
Images menüsünden sayfanızdaki resimlerin tamamını devre dışı bırakabilirsiniz. Resimlerin boyutları, bulunduğu kaynak yolları ve dosya boyutları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Cache menüsünden Internet Explorer üzerinden önbelleğe gönderilmiş bütün verileri silebilirsiniz. İstediğiniz web sayfasının verilerini silebileceğiniz gibi bütün web sayfalarının verilerini de silebilirsiniz.
Tools menüsünde çeşitli işlemlerde kullanabileceğiniz bir takım araçlar bulunmaktadır.
Validate menüsünden CSS, RSS, HTML kodlarımızın geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.

Yazılımı kurduktan sonra Internet Explorer’ınızın Görünüm > Gezgin Çubuğu > IE Developer Toolbar menüsüne yerleşiyor. Çalıştırdığınızda tarayıcınızın alt kısmına yerleşerek üzerindekileri kolayca kullanmanıza olanak sağlıyor. Eklentiyi Windows Server 2003, Windows Vista ve Windows XP üzerindeki Internet Explorer 6 ve 7 tarayıcılarda kullanabilirsiniz.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver