İdrar Nedir Hakkında Bilgi

İdrar Nedir

İdrar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İdrar Nedir, İdrar Ne Anlama Gelir, İdrar Ne Demektir, İdrar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İdrar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İdrar Anlamı

Dolaşım sıvılarından boşaltım organlarına geçen ve vücuttaki metabolizma artıkları ile sıklıkla toksik maddelerden oluşan sıvı ya da yarı katı çözelti.

Böbrekler, kanı süzerek içerisindeki gereksiz ve zararlı maddeleri atar. Boşaltım sisteminin bir özelliği olan bu yapıda, vücudumuzun içindeki kan sürekli olarak böbreklerde süzülür. Süzüntü içerisindeki su ve tuz oranları ayarlandıktan sonra, gereksiz olanlar idrarı oluşturarak dışarı atılır.

İdrarın rengi bir pigment olan billuribinden dolayı açık sarıdır. İçinde bakteri ve mikroorganizma bulunmadığı için temiz sayılabilir. Çölde ve kurak bölgelerde yaşayan hayvanlarda su kaybını azaltmak için idrar daha yoğun bir biçimde vücuttan atılır.

Konu ile ilgili aramalar: İdrar Nedir İdrar ödev ara İdrar kelime anlamı İdrar sözlükte ara İdrar ansiklopedi bilgi bankası ara İdrar ne demek İdrar neye denir

İdrar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver