İdrar Kesesi Yırtılması, İdrar Kesesi Yırtılması Nasıl Anlaşılır, İdrar Kesesi Yırtılmasının Belirtileri Nelerdir

idrar kesesinde yırtılma belirtileri, idrar kesesinin yırtılması, ,

İdrar kesesi yırtılmasının belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İdrar kesesi yırtılması nasıl anlaşılır, idrar kesesi yırtılmasının belirtileri nelerdir, idrar kesesi yırtıklarında hasta hangi sorunlarla karşılaşır ve idrar kesesi yırtılması hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızla sizlere aktarıyoruz. İdrar kesesi yırtılması ile karşılaşan hastalar ciddi sorunlarla karşılaştıkları için bu durumda acil tedavi şarttır. Öncelikle idrar kesesi yırtılmasında enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için antibiyotik ilaç kullanılması önerilir, ardında da cerrahi müdahaleye başvurulur. Peki idrar kesesinde yırtılma olduğu nasıl anlaşılır?

İdrar kesesine yapılan darbe, zedelenme, basınç ve trafik kazaları gibi durumlar kesenin yırtılmasına ve hastaların çeşitli şikayetler yaşamasına neden olan faktörlerdir. İdrar kesesi yırtılmasında idrar yapmada zorlanma, kanlı idrar yapılması, karın bölgesinin sağ ve sol at kısımlarında şiddetli ağrıların yaşanması gibi belirtiler husule gelir. Bazı durumlarda hastalar şoka bile girmektedir.

İdrar kesesi yırtılması belirtilerinden en az birini yaşıyorsanız hemen bir sağlık kuruluşuna gitmeli ve acilen tedavi olmalısınız. Bilhassa idrar kesesi yırtılması yaşayan erkekler tedavi olmazlarsa ileri de prostat hastalıkları ile karşılaşırlar. İdrar kesesi tedavisi için tek yol ameliyattır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver