İdrar Kaçırma, İdrar Kaçırma Hastalığı, İdrar Kaçırma Hastalığı Tedavisi

idrar kaçırma nasıl tedavi edilir, idrar kaçırma problemi, idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir, idrar kaçırma ve tedavisi

İdrar kaçırma tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İdrar kaçırma tedavisi için öncelikle sorunun kaynağına inilmeli ve ona göre tedaviye yön verilmelidir ki, hem günlük yaşamda hem de toplum için sıkıntı yaratan bu sorun bir an evvel yok edilebilsin. İdrar kaçırma nedenlerine değinecek olursak; sigara kullanımından kullanılan ilaçlara, obeziteden diyete, menopozdan doğuma kadar birçok faktör idrar kaçırmaya yol açabilecek sebepler arasındadır diyebiliriz.

 

İdrar kaçırma sorunu daha çok kadınlarda meydana gelmekte ve tıp alanında da bu soruna yönelik ilerlemiş çözümler bulunmaktadır. İlerlemiş çözümlerden kastımız ise, 15 dakika da gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Peki bu işlem kimlere, nasıl uygulanır?

 

İdrar kaçırma nasıl tedavi edilir?

 

Cerrahi müdahaleler ile idrar kaçırma tedavisi işleminde idrar kesesi sarkmış ve idrar boyu ile kese arasında açı bozukluğu bulanan kişilerin tedavisi mümkündür. Yaş ve cinsiyet ayırt edilmeksizin uygulanan bu işlemde, sarkıklık ve açı bozukluğu düzeltilmektedir. Bunu yapabilmek için çeşitli ameliyat yöntemleri kullanılır.

Operasyon sırasında sağlığa hiçbir zararı bulunmayan bir bant yerleştirilir. Bu bant idrar torbasının altına gevşek olarak takılır. İdrar kaçırma problemi olanların en büyük şikayeti öksürme ve hapşırma sırasında idrar kaçırmaktır. Bu bandın görevi de, bu eylemler sırasında karın iç basıncı arttığı zaman idrar kaçırmayı engellemektir.

Ameliyat sonrası hastalar aynı gün de evlerine dönebilirler. 15 dakikada uygulanan bu yöntem %90’lık bir başarı göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver