İdrar Kaçırma, İdrar Kaçırma Ameliyatı, İdrar Kaçırma Ameliyatı Hakkında

idrar kaçırma operasyonu nasıl yapılır, idrar kaçırma tedavisi, idrar kaçırmanın ameliyatı, idrar kaçırmanın ameliyatı nasıl yapılır

İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır?

Bireysel tedavi metotları ile ortadan kaldırılamayan idrar kaçırma problemi ile yaşamaya çalışmak yerine idrar kaçırma ameliyatı sayesinde soruna etkili ve kesin çözüm yolu bulabilirseniz. İstemsiz olarak hijyenik ya da sosyal bir sorun olan idrar kaçırma ekseri kadınlarda husule gelerek hayatlarını ciddi anlamda etkilemektedir. Kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Yusuf Üstün tüm yaş gruplarında husule gelme riski bulunan ve birçok çeşidi olan idrar kaçırmanın cerrahi yöntemlerle tedavisi hakkında bilgiler veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürme, aksırma, gülme, ağır bir şeyleri kaldırma gibi davranışlar sonrası karın içi basıncının husule gelmesinde ortaya çıkan idrar kaçırma durumunun strese bağlı ortaya çıktığını söyleyen Üstün, bu durumun tıpta çeşitli operasyonlar tedavi edildiğini söyledi. İdrar kaçırma ameliyatı mesane sarkmasının giderilmesi, karından yapılan ameliyat, em karın hem hazneden yapılan, sadece hazneden yapılan hamak şeklinde maddelerin kullanıldığı cerrahi işlemlerle, idrar torbası boyuna iğne ile dolgu maddelerinin uyguladığı operasyonlar ve yapay idrar durdurucu malzemelerin uygulanışı şeklinde kısaca özetlenebileceğine değindi.

İdrar kaçırma sorununa sebep olan faktörleri yaş, doğum, kilo fazlalığı, gebelik, fonksiyonel yetersizlik ve bilişsel bozukluk olarak anlatan Üstün, idrar kaçırma problemi ile beraber hastada diyabet, felç ve omurilik yaralanmalarının da görülme riski olduğundan bahsetti. Ayrıca sigara kullanma, iş hayatında yaşanan stresler, kabızlık ve kadınlarda rahim alınması işlemi sonrası ve genetik etkenler idrar kaçırma sorununu husule getiren risk faktörleridir.

Hastaların %75′i idrar torbası sarkmasından, %50′si stresten, %20′si gebelik ve vajinal doğum sonrasında idrar kaçırma problemi ile karşılaşmaktadır. Üstün, idrar kaçırma ameliyatının açık ve kapalı olarak iki çeşitte yapılacağını söylerken idrar kaçırma ameliyatını ise şöyle anlattı: “Son yıllarda daha minimal invaziv bant yöntemleri de uygulanmaktadır. Uygulamalarda basit bir anestezi veya lokal anestezi altında işlem yapılmaktadır. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Başarı oranının yüksek ve istenmeyen problemlerin daha az olması, bu yöntemin tercih edilmesine neden olmaktadır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver