İcra Nedir Hakkında Bilgi

İcra Nedir

İcra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İcra Nedir, İcra Ne Anlama Gelir, İcra Ne Demektir, İcra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İcra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İcra Anlamı

Mahkeme ya da icra yargıcı kararıyla bir kimsenin herhangi bir borcuna karşılık malına el konulması. Hiç kimse bir başkasının malını herhangi bir hak iddia ederek, zorla alma hakkına sahip değildir. Böyle bir iddia sahibi, adlî makama başvurup cebrî icra yoluyla hakkını arayabilir. Cebrî icra iki türlüdür: 1) borçlunun bir kısım mallarına, 2) borçlunun bütün mallarına yöneltilen adli kavuşturma. İlgili makamların işleyişini, yetki ve görevlerini belirleyen kurallar 1932 tarihli 2004 sayılı İcra ve İflâs Kanunu’nda toplanmıştır. Bu kanun 1940 ve 1965′te değişikliğe uğramıştır.

Konu ile ilgili aramalar: İcra Nedir İcra ödev ara İcra kelime anlamı İcra sözlükte ara İcra ansiklopedi bilgi bankası ara İcra ne demek İcra neye denir

İcra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver