İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Meslek Rehberi 2013-2014 Ygs Lys Başarı Sırası, İş Olanakları, Kaç Puan Gerekir, Geleceği Tercih Edilir Mi, İş Bulma Durumu

 

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Nedir Bölümü Mesleği Hakkında Bilgi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Nedir, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Ne İş Yapar, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Maaşları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Puan Türü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İş İmkanları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İş Çalışma Alanları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Mesleği Hakkında Bilgiler, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünün Geleceği, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Tercih Edilir mi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İçin Kaç Puan Gerekir, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Tanıtımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Taban Puanları 2011 2012,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunları Ne İş Yaparlar,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İş Olanakları,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İş İmkanları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Maaşları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Ne İş Yapar, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Nedir, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Puan Türü

Sponsorlu BağlantılarÜniversite sınavına hazırlanan ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

Bu bölüm, insanın ihtiyaçlarına ve elindeki malzemenin niteliğine uygun olarak, iç mekanların işlevini ve kalitesini zenginleştirmek amacıyla, iç mekanın düzenlenmesi ve bu mekana uygun mobilyaların tasarımı ile ilgili eğitim ve araştırma yapar.

Çalışma Alanları

İç mimar unvanı alan mezunlar; mekan tasarımında ilk araştırmalardan yapının bitimine kadar olan süreçte yer alırlar ve mekanların konum, boyut ve ekipmanlarını belirlerler. Müşterinin ihtiyaçlarını, hedeflerini, yaşam tarzını ve güvenliği  için  gereken  noktaları  saptayarak, mekan, donatım ve mobilyalarla ilgili uygun, işlevsel ve estetik değerlere sahip tasarımlar yaparlar. İç mimarlar, endüstride, mobilya tasarımcısı olarak da görev alırlar. Ayrıca, eski eserlerin korunması ve restore edilmesi çalışmaları da iç mimarların çalışma alanlarındandır. İç mimarlar çalışmalarını tasarım aşamasında büro, uygulama ve denetim aşamasında ise yapılarda gerçekleştirirler.

Kamu kesiminde özellikle Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda ve belediyelerde çalışabilirler. Özel kesimde ise büyük inşaat şirketlerinde, mühendislik ve mimarlık bürolarında görev alabilirler. Ayrıca serbest olarak kendi bürolarında da çalışabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ülkemizde iç mekan düzenlemeleri son yıllarda önem kazanmaya başlamıştır. Bu nedenle, yetenekli iç mimarlara olan gereksinimin artması beklenmektedir.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Geniş bir genel kültüre sahip olması
Sosyoloji, psikoloji, resim ve sanat tarihine ilgi duyması
Şekil – uzay ilişkilerini görebilme yeteneğine sahip olması
Şekil çizme yeteneğine sahip olması
Yaratıcı olması

İÇ MİMARLIKVEÇEVRETASARIMI (TM–1)
ÜNİVERSİTE     TABAN P     B SIRASI
BİLKENT Ü.(Tam Burslu)     463,327     14.065
İZMİR EKONOMİ Ü.(Tam Burslu)     458,142     16.286
BAHÇEŞEHİR Ü. (Tam Burslu)     455,021     17.732
HACETTEPE Ü.     446,253     22.703
BİLKENT Ü.(%50 Burslu)     430,431     35.846
BAHÇEŞEHİR Ü. (%50 Burslu)     396,254     81.700
İZMİR EKONOMİ Ü.     298,498     335.652
BAHÇEŞEHİR Ü     272,791     439.232
BİLKENT Ü.     272,133     441.897

  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü 2011 Ygs Lys Başarı Sırası
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Iş Olanakları
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Tercih Edilir Mi
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümünün Geleceği
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Için Kaç Puan Gerekir
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Iş Çalışma Alanları
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Iş Imkanları
  • Iç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Kazanç Durumu
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver