İç Dudak Estetiği Nedir Nasıl Yapılır-Labioplasti Fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda İç Dudak Estetiği Nedir Nasıl Yapılır-Labioplasti Fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

İç Dudak Estetiği Nedir Nasıl Yapılır-Labioplasti Fiyatları

labioplasti

Kadınların bir kısmı, vajina anatomisinin bir parçası olan iç dudakların gereğinden daha büyük olmasından şikayetçidir. Günümüzde vajinal iç dudaklar olarak bilinen ve anatomideki ismi labium minus olan vajina iç dudakları, estetik cerrahi yöntemler ile ameliyat edilebilmektedir. Kadınların her organ ve vücut bölgesinde olduğu gibi vajina dudaklarının görünüm ve estetiğine önem verdiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle vajinasının şeklinde asimetriye ve olumsuz görünüme neden olan vajinal dudakların küçültülerek şekil verilmesi estetik ameliyatı, oldukça merak edilen bir konudur. Bu yazımızda kadınlarda iç dudak estetiği nasıl yapılır, riskleri ve fiyatları nelerdir gibi merak edilen sorulara yanıtlar vermeye çalışacağız.

Cinsel organ estetiği içinde en sık yapılan ameliyatlardan birisi küçük dudak olarak da bilinen labium minus adı verilen iç dudak küçültülme ameliyatıdır. Bu işleme iç dudak estetiği, yani labioplasti denir. İç dudaklar, dış dudakların arasında yer alır, ince deri kıvrımı şeklinde ve klitoris üst kısmından başlayarak, sağ ve sol taraflardan vajina girişinin arkasına kadar uzanır. Önden arkaya doğru giderek incelir ve vajina arkasına doğru yaklaştıkça belirsiz bir hal alır. Ortalama uzunlukları 4-6 cm., genişlikleri de 1-2 cm. olur. Şekil ve büyüklükleri kişiden kişiye, ırka ve yaşa göre oldukça değişken olur. İç dudak estetiği açısından iç dudakların dış dudaklardan hafifçe taşması normal olarak kabul edilir.

Neden iç dudak estetiği?

Bazı kadınların cinsel organlarındaki iç dudakların sarkık, büyük ya da asimetrik olması vajina ve cinsel organ estetik görünümünü bozar. Çoğu kadında iç dudakların rengi de kenarlara doğru yaklaştıkça koyulaşır. Rengin koyulaşması, iç dudak büyüdükçe daha belirgin olur, bu da cinsel organda estetik olmayan bir görüntü oluşturur. İç dudakların dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbbi olarak önemli bir sorun olmasa da cinsel organın estetik görünümünü bozarak kadını bu soruna çözüm arayışına iter. Doğuştan var olabilen ya da yaş ilerledikçe belirginleşen bu şekil bozukluğu, özellikle cinsel hayatı olumsuz yönde etkiler. Genital bölgesini, cinsel organ görünümünü estetik bulmayan kadınlar, özgüvenini yitirerek partnerine çıplak görünmek istemez, eşinden utandığı için genellikle karanlık bir ortamda sevişmeyi tercih eder ya da cinsel ilişki sırasında genital bölgesini saklamak için yoğun çaba harcar. Diğer taraftan, vajina iç dudak büyüklüğü aşırı ise cinsel ilişki sırasında vajina içine sıkışarak kadının ağrı duymasına da neden olabilir. Vajina iç dudak sarkıklığı, terleme sonucu oluşan vajina salgılarının bu bölgede birikmesi nedeniyle kötü kokuya yol açar ve mantar enfeksiyonlarının gelişmesine zemin hazırlar. Bunların yanı sıra kadınlar, estetik olarak kötü bir görüntü oluşturduğu için dar pantolon, bikini ve bazı iç çamaşırlarını giymekten de mahrum kalırlar. Tüm bu sorunların toplamı, kadının zamanla özgüvenini yitirmesine, depresyona girmesine, cinsel yaşamdan soğumasına, hatta orgazm güçlüğü çekmesine bile neden olur.

İç dudak estetiği kimler için uygundur?

İç dudak estetik ameliyatı, bu tür şikayetleri hisseden ve ergenlik döneminin bitmesiyle cinsel organların şekillenme süreci tamamlanmış olan her kadında uygulanabilir. İç dudak küçültme estetiği ameliyatı olmak için çocuk doğurmuş ya da doğurmamış olmanın, o güne kadar cinsel ilişkiye girmiş ya da girmemiş olmanın hiçbir önemi yoktur. Kızlık zarı vajinanın girişinde olduğu, iç dudaklar vajinanın dışında kaldığı için iç dudak küçültme estetiği kızlık zarına zarar vermez. Yani cinsel deneyimi olmayan kişilerde de hiçbir sakıncası olmadan rahatlıkla uygulanabilir. İç dudak estetiği, hamile kalmak, doğum yapmak, cinsel ilişki ve orgazm açısından herhangi bir engel oluşturmaz.

Vajina İç Dudak Estetiği Videoları

UzmanTV  
Vajinal Operasyonlar

İÇ DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI

Ben estetik iç dudak küçültme operasyonlarını lokal anestezi altında uyguluyorum. Hasta kendisini psikolojik olarak daha rahat hissedecekse genel anestezi de tercih edilebilir. Ameliyat sırasında iç dudakların, dış dudaklardan sarkan fazlalığını keserek çıkarıyorum ve dış dudaklar ile hemen hemen aynı seviyeye getirilerek yeniden dikiyorum. Bu işlem, iç dudakların doğal kenarlarının bozulmasını istemeyen hastalarda kenarları koruyucu teknikler uyguluyorum. Bu arada iç dudakların şekli ile ilgili asimetri varsa düzeltiyorum. Labioplasti, yani iç dudak estetiği, yaklaşık 30 dakika sürüyor. Hastanede kalmayı gerektirmiyor. Ağrı verici bir işlem değil ve hastaneden çıktıktan sonra da normal hayatınızı sürdürebiliyorsunuz. Ameliyatı kendi kendine eriyen dikişler ile yaptığım için, dikişleri daha sonra aldırma zahmeti ve stresini çekmiyorsunuz. Özel bir bakım gerektirmiyor, sadece ameliyat bölgesinin temizliğine dikkat edilmesi yeterlidir. Yaranın iyileşmesi için gereken 10-14 günlük sürenin ardından cinsel ilişkiye de girebilirsiniz.

Teknik olarak herhangi bir riski olmayan iç dudak küçültme estetiği sonuçları oldukça memnun edici ve yüz güldürücüdür. İç dudak estetiği ameliyatı, hem kadın cinsel organına güzel bir estetik görünüm, hem de psikolojik durumda düzelmeyle birlikte özgüveni yeniden sağlayarak mutlu bir cinsel hayat kazandırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver