İbrahim Çelikkol Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada İbrahim Çelikkol Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda İbrahim Çelikkol Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 Yılında İzmit’te doğdu. Profesyonel olarak modellik yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar

Basketbolcu olan İbrahim Çelikkol Basketbol liginde oynadı, genç milli oldu. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolu bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan genç oyuncunun Yapımcı Osman Sınav ile tanışması, hayatı ile ilgili tüm planlarını yeniden gözden geçirmesine yol açtı. Deneme çekimi için gittiği “Pars Narkoterör” filminin (Show TV) setinde “Komiser Şamil Baturay” rolünün verilmesiyle oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra İffet ve Karadağlar dizileri ile kariyerini devam ettirmiştir. Keskin bıçak gibi televizyon dizilerinde oynadı. 2011 yılında başlayan İffet adlı dizide Cemil karakterini canlandırmıştır.

Magazin dünyasının ünlüleri arasına girmesi fazla sürmedi. Ünlü şarkıcı Tuğba Ekinciyle Aşk yaşadı.

17 Şubat 2012’de gösterime giren olan ve yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı İstanbul’un fethini konu alan Fetih 1453 filminde “Ulubatlı Hasan” karakterini canlandırmaktadır.

İbrahim Çelikkol ‘un en büyük hayali: Dünya çapında bir sinemada oynamak.

Filmleri :
Pars Narkoterör (Komiser Şamil Baturay) 2007-2008
M.A.T. (Sinan Atalay) 2009
Karadağlar (Gül Ali Karadağ) 2010
Keskin Bıçak (Mithat) 2010
İffet (Cemil) 2011
Fetih 1453 (Ulubatlı Hasan) 2012

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver