Huş Ağacı Nedir Hakkında Bilgi

Huş Ağacı Nedir

Huş Ağacı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Huş Ağacı Nedir, Huş Ağacı Ne Anlama Gelir, Huş Ağacı Ne Demektir, Huş Ağacı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Huş Ağacı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Huş Ağacı Anlamı

Huşgiller (Betulaceae) familyasının Betula cinsini oluşturan çok sayıda ağaç ve çalı türünün ortak adı. Kuzey yarı küredeki yaygın türlerden biridir. Türkiye’de yetişen türler genellikle ağaç formunda olanlardır. Boyları 10-25 m arasında değişir. Gövde ve kartlaşmış dalların kabukları beyaz, kabuklar yatay çizgilerle ayrılır. Yapraklar almaşık, uzun saplı, üçgen eşkenar ya da kalp şeklinde, sivrice, ikişer sivri dişli, üst yüzü koyu yeşil ve parlak, alt yüzü açık yeşildir. Çiçekler uzun toplu püsküller ve bir cinsiyetlidir. Erkek püsküller kahve rengidir ve yaz mevsiminin sonlarına doğru ortaya çıkar. Dişi püsküllerse yeşildir ve ilkbaharda gelişirler. Meyve çok küçük cevizcikler biçimindedir ve iki zar kanatla donanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Huş Ağacı Nedir Huş Ağacı ödev ara Huş Ağacı kelime anlamı Huş Ağacı sözlükte ara Huş Ağacı ansiklopedi bilgi bankası ara Huş Ağacı ne demek Huş Ağacı neye denir

Huş Ağacı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver