Huneyn Savaşı Nedir Hakkında Bilgi

Huneyn Savaşı Nedir

Huneyn Savaşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Huneyn Savaşı Nedir, Huneyn Savaşı Ne Anlama Gelir, Huneyn Savaşı Ne Demektir, Huneyn Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Huneyn Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Huneyn Savaşı Anlamı

Mekke’nin Müslümanlar tarafından fethinden sonra Müslümanlar ile Müslüman olmayan Arap kabileleri arasında yapılan savaş (31 Ocak 630). Havazim ve Sakif kabileleri birleşerek 20.000 kişilik bir kuvvet oluşturdular ve Mekke’nin fethi sonrası Medine’ye dönen Müslümanların yolunu kestiler. Savaşın başlangıcında Müslümanlar bozguna uğrar gibi oldular ve kaçmaya başladılar. Ancak Muhammet’in sesini duyanlar yeniden onun çevresinde bir araya gelerek savaşı sürdürdüler. Sonunda savaş Müslümanların zaferiyle sonuçlandı. Müslümanlar, 24.000 deve, 40.000′den çok koyun, çok miktarda altın ve gümüş ele geçirdiler.

Konu ile ilgili aramalar: Huneyn Savaşı Nedir Huneyn Savaşı ödev ara Huneyn Savaşı kelime anlamı Huneyn Savaşı sözlükte ara Huneyn Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Huneyn Savaşı ne demek Huneyn Savaşı neye denir

Huneyn Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver