Humbaracı Ocağı Nedir Hakkında Bilgi

Humbaracı Ocağı Nedir

Humbaracı Ocağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Humbaracı Ocağı Nedir, Humbaracı Ocağı Ne Anlama Gelir, Humbaracı Ocağı Ne Demektir, Humbaracı Ocağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Humbaracı Ocağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Humbaracı Ocağı Anlamı

Humbara denilen, demirden ya da tunçtan yapılan, içi patlayıcı maddelerle dolu, büyükleri topla, küçükleri elle atılan silâhı kullanan ve bu silâhı yapan askerlerin bağlı olduğu ocak. Yapımcılarının ocağına cebeci ocağı, kullananların ocağına topçu ocağı denirdi. Aylıklı askerlerdi. Ayrıca kalelerde görevli, zeamet ve tımar sahibi humbaracılar da vardı. 1731′den sonra tümü aylıklı asker durumuna getirildi.

Konu ile ilgili aramalar: Humbaracı Ocağı Nedir Humbaracı Ocağı ödev ara Humbaracı Ocağı kelime anlamı Humbaracı Ocağı sözlükte ara Humbaracı Ocağı ansiklopedi bilgi bankası ara Humbaracı Ocağı ne demek Humbaracı Ocağı neye denir

Humbaracı Ocağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver