Hücumbot Nedir Hakkında Bilgi

Hücumbot Nedir

Hücumbot anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hücumbot Nedir, Hücumbot Ne Anlama Gelir, Hücumbot Ne Demektir, Hücumbot Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hücumbot ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hücumbot Anlamı

Bir su üstü savaş gemisi. İlk kez I. Dünya Savaşı’nda denizaltılara karşı kullanıldı. 1915 yılında İtalyan ve İngiliz donanmalarında hizmete giren bu gemiler küçüktüler, 30-35 mil hız yapıyorlardı ve top, torpido, mayın, su bombası gibi silâhları vardı. İki dünya savaşı arası yıllarda hücumbotların hızı giderek arttı ve bunlar denizaltılara karşı savaştan başka işlevler de kazandılar. II. Dünya Savaşı’nda Pasifik’te dar denizlerde ve kıyı yakınlarında kullanıldılar. Bugün hücumbotlar 200-300 tonluk, iki ya da daha fazla pervaneli, benzin motorlu ve 2-7 torpidoya sahip savaş gemileridir.

Konu ile ilgili aramalar: Hücumbot Nedir Hücumbot ödev ara Hücumbot kelime anlamı Hücumbot sözlükte ara Hücumbot ansiklopedi bilgi bankası ara Hücumbot ne demek Hücumbot neye denir

Hücumbot ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver