Hubble Hubble teleskobu La Silla Gözlemevi şili

Etiketler: Evrendeki Tanrı’nın Gözü, Helix Nebulası, Tanrı’nın Gözü

Tanrı’nın Gözü Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Tanrı’nın Gözü

Astronomi uzmanları evrende devasa bir göze benzeyen bir oluşum keşfettiler. kayıtlara “Tanrı’nın Gözü” olarak geçen oluşumu incelemeye aldılar. “Göz” o kadar devasa ki boydan boya geçilmesi 2 buçuk ışık yılı sürüyor.

null

Şili’deki La Silla Gözlemevi’ndeki astronomi uzmanları, 700 ışık yılı mesafede, Kova takımyıldızında devasa bir göze benzeyen bir oluşum keşfettiklerini açıkladılar.

“Tanrı’nın Gözü” olarak adlandırdıkları bu oluşumu inceleyen uzmanlar bunun, Helix Nebulası’nda bulunan bir yıldızın ölümüyle oluşan gaz ve toz bulutu olduğunu belirttiler ve “Bildiğiniz gibi Güneş de bir yıldız. 5 milyar yıl sonra Güneş’in de akıbeti böyle olacak” dediler.

“Tanrı’nın Gözü” olarak anılan oluşum, astronomi meraklıları tarafından da amatör teleskoplarla gözlemlenebileceği belirtildi.

null

Son Aramalar: Evrendeki Tanrı’nın Gözü, Helix Nebulası, Hubble, Hubble teleskobu, La Silla Gözlemevi, şili, Tanrı’nın Gözü, Tanrı’nın Gözü belirtisi, Tanrı’nın Gözü inceleme, Uzay boşluğunda Tanrı’nın gözü, uzaydaki göz, uzaydaki Tanrı’nın Gözü, yıldız patlaması

tanrının gözü, Tanrı, tanrının gözü nedir, tanrının gözü video, uzaydaki tanrının gözü, uzay tanrının gözü, tanrının gözü araştır, tanrı gözü nedir, uzayın tanrısı, uzaydaki göz

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver