Huawei Ascend Y200 Özellikleri İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

Son Arananlar:huawei ascend y200, full çıpla kadın, huawei y200, huawei y 200 sorun, huawei telefon kendiliğinden kapanıyor, huawei ascend y200 yorumlar, çıplak kadin resimleri, huaweı ascend y 200 özellikleri, hawei y200 hafiza sorunu, ciplak kadin resmi, u8800 artıları eksileri, huawei ascend y 200 özellikleri, huawei ascend y200 artıları ve eksileri, huawei ascend y200 inceleme, huawei ascend y200 problem, huawei ascend y200 şikayet,huawei ascend y200 sorunları, huawei ascend y200 yorumları

Sponsorlu Bağlantılar

Huawei Ascend Y200, bu telefon hakkındaki düşüncelerinizi olumlu veya olumsuz olarak yorumkısmına yazarak diğer ziyaretçilerle bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Huawei geçtiğimiz yıl çıkarttığı İdeos X5 U8800 modeli ile piyasaya çok iyi bir giriş yaptı. Fiyat, performans açısından en iyi telefonlardan biri olması sebebiyle telefonu alanları pişman etmedi.

Şimdi gelelim Huawei’n İdeos X5 modelinden sonra çıkarttığı telefonlara.

Ülkemizde satılan modeller halen Ideos X5′den daha düşük modellerdir. Huawei Ascend Y200′üincelediğimizde, İdeos X5′den bir yıl sonra çıkmasına rağmen özellikleri ve performansı bakımından İdeos X5′den çok daha yetersiz bir model olduğu gözlerden kaçmıyor.

ARTILARI

 1. Kaliteli dış malzeme .
 2. Her açıdan netliğini koruyan ekran.
 3. 5 saniyede açılma özelliği (fast boot).

EKSİLERİ

Sponsorlar

 1. Telefon Android işletim sistemine sahip olmasına rağmen ram belleği çok yetersiz. 256 MB ram uygulamaların çalışması için yeterli değildir. Bu nedenle sık sık uygulamaların hata vermesi, kapanması, telefonun donması, kendiliğinden kapanıp-açılması söz konusu olacaktır.
 2. Telefonun en büyük eksikliğinden biri de telefonun boş hafızasının 20-30 MB kadar olması. Bu da Google Play’de uygulamaları indirirken çok sık yetersiz bellek hatası ile karşılaşılacağı anlamına geliyor. Hafıza kartı olsa bile indirilen uygulamalar önce telefonun hafızana yükleneceğinden, hafıza kartının olması pek de işe yaramayacaktır.
 3. Diğer bir eksikliği de telefonun ekranının küçük kalması. 3.5″ ekrana sahip telefonun klavyesini kullanmak oldukça zor. Harfler birbirlerine çok yakın olduğundan, yazı yazarken çok fazla hatalı tuşa basılabiliyor.
 4. Huawei telefon modellerinde yazılımı otomatik güncelleme yoktur. Güncellemeyi yapabilmek için ileri düzey bir kullanıcı olmak şart. Manuel yapılan güncelleme işlemleri de telefonunuzu garanti kapsamı dışında bırakacaktır.
 5. 3.2 MP çözünürlüğe sahip kamerası, günümüz telefonlarının fotoğraf çözünürlüğünü karşılamamaktadır. Fotoğraf  çekim kalitesi çok yetersiz. Kamerada flaş yok.
 6. 3.5″ ekran için 320×480 ekran çözünürlüğü biraz yetersiz kalıyor.
 7. 480 P çözünürlükte video çekimi.

Huawei Ascend Y 200 ile çekilmiş örnek bir video:

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

 1. Aldım pişmanım önermem google play uygulamalarını adam akıllı indiremiyorsun bellek dolu diyor ve çoğu zaman gelen mesajları göstermiyor :O

Cevap Ver