Hristiyanlık Nedir Hakkında Bilgi

Hristiyanlık Nedir

Hristiyanlık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hristiyanlık Nedir, Hristiyanlık Ne Anlama Gelir, Hristiyanlık Ne Demektir, Hristiyanlık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hristiyanlık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hristiyanlık Anlamı

İsa Peygamber’in öğretilerine dayanan din. Hristiyanlığın kurucusu Nasıralı İsa’dır (0 – M.S. 30). Yahudilerin son peygamberi Malaki, kitabında yeni bir peygamberin gönderileceğini bildirmişti. İnanışa göre gönderilen bu peygamber Hz. İsa’dır.

Hristiyanlık, bütün insanların kardeşliğine dayanan evrensel bir düşünce getiriyordu.

Hristiyanlığa göre; tüm insanlar aynı babanın çocuklarıdır. Bu nedenle, tüm insanların birbirlerine sevgiyle bağlanmaları gerekir. İnsanların birbirini sevebilmesi için toplum eşit olmalıdır; ancak eşitlik zenginlikle değil, yoksullukla sağlanabilir. Gerçek erdem yoksulluktadır ve Tanrı katına ancak yoksullar ulaşabilir. Hz. İsa’nın yaşamı ve söyledikleri M.S. 90 yıllarında; Matta, Mattaus, Luka ve Yuhanna adlarındaki dört havari tarafından dört farklı İncil’de anlatılmıştır. Hristiyanlık, Hazreti İsa’nın Filistin’de bulunan Golgatna tepesinde çarmıha gerilerek öldürülmesinden sonra, döneminin en büyük ilâhiyatçısı olarak bilinen Tarsuslu St. Paul tarafından sistemleştirilerek yaygınlaşmıştır. Günümüzde bir milyarı aşkın üyesiyle dünyanın en yaygın dini olan Hristiyanlık; Katolik, Ortodoks ve Protestan olmak üzere başlıca üç kola ayrılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Hristiyanlık Nedir Hristiyanlık ödev ara Hristiyanlık kelime anlamı Hristiyanlık sözlükte ara Hristiyanlık ansiklopedi bilgi bankası ara Hristiyanlık ne demek Hristiyanlık neye denir

Hristiyanlık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver