Hp yazıcı resetleme, hp kartuş resetleme programı

Etiketler: hp resetlemekartuş resetleme hphp yazıcı resetleme programıfacebook resim video resetlemehp yazıcıda sadece siyah yazdırmahp yazıcıdan sadece renkli yazdırmakinternet kaplosu renkleri nasil olurkartuş resetleme nasıl yapılırrenkli kartuş sorunlarırenkli kartuş yazmıyorhp yazıcı reset 

HP Photosmart All-in-One Resetleme Renkli Kartuş Boş

HP Photosmart C51** All-in-One Yazıcı Resetleme:

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki modelleri anlatılan yöntem ile resetleyebilirsniz.

  • HP Photosmart C5140 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5150 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5175 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5180 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5183 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5188 All-in-One Printer
  •  HP Photosmart C5190 All-in-One Printer

Resetleme Ne İşe Yarar?

Resetleme yazılımsal bir hata oluştuğunda cihazdaki verilerin silinip tekrar kurulmasını sağlar. Eğer yazılımsal bir sorun olmuşsa büyük ihtimalle hata giderilmiş olacaktır. Hata yine de devam ediyorsa yazıcıyı servise götürmekten başka çare yoktur.

En çok karşılaşılan hata, boş olan renkli kartuşları sürekli değiştirin uyarısı vermesidir. Siyah kartuş ile yazma işlemine devam etmek isteyebilirsiniz ancak hata oluştuğu için buna izin vermez. Bu durumda yazıcıyı resetleyerek “Şu rekli kartuşu hemen yenisiyle değiştirin ve ya yalnızca siyah renkli kartuş yazımı için Ok tuşuna basın” gibi bir uyarı çıkacaktır. Ok tuşuna basarak siyah renkli yazdırmaya devam edebilirsiniz.

Dikkat: Resetleme işlemi cihazınızın onarılmasını garanti etmez. Cihazınızın daha çok zarar görmesine de neden olabilir. Bu işlemi yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.

HP Photosmart Yazıcı Menüsü Resetleme

Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Yazıcınızı güç kablosu fişini çıkarak kapatın.

2. Yazıcınızın üzerindeki “Ok” ve “?” (yardım)  tuşlarına aynı anda basılı tutarak elektrik kablosunu pirize takın, bu esnada tuşlara basılı tutmaya devam edin, bırakmayın. Yazıcınız otomatik olarak açılacak ekrana görüntü gelecek yaklaşık 15 saniye sonunda ekran otomatik olarak kapanacak sonrasında tuşlardan elinizi çekebilirsiniz.

3. Yazıcınızı güç düğmesine bakarak çalıştırınız. Resetleme işlemi şimdi başladı. Biraz sonra bizden dil seçimi isteyecek “Türkçe” veya diğer dilleri seçebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra yaklaşık 3-5 dakika süren bir işlem yapacak. Bittiğinde resetleme işlemi tamamlanmış olacak.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver