Hotoz Nedir Hakkında Bilgi

Hotoz Nedir

Hotoz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hotoz Nedir, Hotoz Ne Anlama Gelir, Hotoz Ne Demektir, Hotoz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hotoz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hotoz Anlamı

Eskiden kadınların kullandığı bir başlık. Genellikle kentli, en çok da İstanbullu kadınlar ev içinde giyerdi. Saçları kâkül ve perçem dışında örter, değerli süsler, işlemeler, taşlar ya da tüylerle bezenirdi. Renk ve biçimine göre çeşitli adlar alırdı. Ön kısmı yüksek, üzeri açık ya da kapalı olur, yandan elmas iğneyle tutturulurdu. Sokağa çıkılırken üzerine yaşmak bağlanırdı. Varlıklılar hemen her gün; orta sınıf, düğün gibi belli günlerde takardı. Kadınların kimi saç süslemelerine ve kimi kuşların başındaki tüylere de bu ad verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Hotoz Nedir Hotoz ödev ara Hotoz kelime anlamı Hotoz sözlükte ara Hotoz ansiklopedi bilgi bankası ara Hotoz ne demek Hotoz neye denir

Hotoz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver