Horoz Dövüşü Nedir Hakkında Bilgi

Horoz Dövüşü Nedir

Horoz Dövüşü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Horoz Dövüşü Nedir, Horoz Dövüşü Ne Anlama Gelir, Horoz Dövüşü Ne Demektir, Horoz Dövüşü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Horoz Dövüşü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Horoz Dövüşü Anlamı

Özel olarak yetiştirilmiş iki horozun eğlence ve yarışma amacıyla dövüştürülmesi. Horoz dövüşü ilkçağlarda Yunan, Çin ve Roma’da kâhinlerin bildirisi olarak kabul edilirdi. Anadolu’nun da geleneksel eğlencelerindendir.

Genellikle Hint horozu ya da Hint kırması horozlar dövüştürülür. Bu dövüş sırasında, kimi yörelerde horozun mahmuzları eğelenir, sivriltilir, kimi yerlerdeyse ayaklarına çakı takılır. Ölen, kaçan ya da dövüşü bırakan horoz pes etmiş sayılır. Bugün Anadolu’da kimi kentlerde bu gelenek hâlâ sürmektedir. Güney Amerika ve Meksika’da oldukça yaygın olarak rastlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Horoz Dövüşü Nedir Horoz Dövüşü ödev ara Horoz Dövüşü kelime anlamı Horoz Dövüşü sözlükte ara Horoz Dövüşü ansiklopedi bilgi bankası ara Horoz Dövüşü ne demek Horoz Dövüşü neye denir

Horoz Dövüşü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver