Horlama Nasıl Çözülür, Horlama Nasıl Engellenir, Horlama Nasıl Geçer

horlama nasıl giderilir, horlama nasıl kesilir, horlama nasıl önlenir, horlama nasıl tedavi edilir

Horlama nasıl geçer?

Çoğu kişinin basit bir sorunmuş gibi algıladığı horlama, aslında hayatı ciddi manada tehdit eden mütenevvi sağlık problemlerinin bir semptomu olabilir. Bu nedenle horlama sorunu yaşayan kişilerin bu sorunlarını önemseyip uzman bir hekime başvurmaları gerekir. Horlamanın altında yatan sebep öğrenildiği zaman tedavisi daha hızlı ve kolay olacaktır. Uzmanınızın önerdiği tedavi yöntemlerine ek olarak isterseniz bitkisel yöntemlerle de tıbbı tedaviyi destekleyebilirsiniz. Horlama tedavisinde alternatif çözüm olacak bitkisel öneriler ise şöyledir:

Sponsorlu Bağlantılar

Horlamanın bitkisel tedavisi

 

Eğer horlamanızın sebebi polen alerjisinden kaynaklı ise polenlerden uzak durmalısınız. Polenlerin yoğunlukta olduğu saatlerde hem evinizin hem de iş yerlerinizin pencerelerini kapalı tutmalısınız. Eğer horlamanın sebebi soğuk algınlığı ise de kendinize bir bardak çay demleyin ve içerisine bir miktar bal karıştırarak afiyetle için. Dilerseniz bal yerine limon suyu da ekleyebilirsiniz. Limon çay karışımını ya da bal çay karışımını günde 2-3 kez için.

Et ve balık türü yiyeceklerden uzak durmalısınız. Çünkü bu yiyecekler yutma aşamasında boğazınızı tahriş edebilir. Onun yerine boğazı yumuşatmaya yarayacak çorba tüketimine ağırlık verin. Ayrıca uyurken alçak yastıkta yatma alışkanlığından da vazgeçmeli, kafanızı vücudunuzdan yukarıda tutacak yastıklar tercih etmelisiniz.

Isırgan otu ve ısırgan otu çayı da horlamanın tedavi yöntemlerindendir. C vitamini ihtiva eden turunçgillerde horlamayı keser. Çünkü turunçgillerin vücudun histamin düzeyini düşürme gibi özellikleri bulunur. Sebze ağırlıklı yemeklere ağırlık vermeli, zengin meyvelerle beslenmeli, göz kararı sirkenin içine eritilmiş şapı karıştırarak günde 2-3 kere bu karışımla gargara yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver