Hooke Yasası Nedir Hakkında Bilgi

Hooke Yasası Nedir

Hooke Yasası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hooke Yasası Nedir, Hooke Yasası Ne Anlama Gelir, Hooke Yasası Ne Demektir, Hooke Yasası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hooke Yasası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hooke Yasası Anlamı

Belli gerilme değerleri için cisimde meydana gelen şekil değişikliğinin, uygulanan gerilmeyle orantılı olduğunu ve gerilmenin ortadan kalkması hâlinde cismin eski boyutlarına döndüğünü ortaya koyan yasa. Esneklik (elastisite) kuramının temelini oluşturur. Gerilme ile şekil değişikliği arasındaki ilişkiyi gösteren grafikte esneklik sınırına kadar düz bir çizgi görülür (eğimi esneklik katsayısını verir). Esneklik sınırından sonra doğrusal ilişki kalmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Hooke Yasası Nedir Hooke Yasası ödev ara Hooke Yasası kelime anlamı Hooke Yasası sözlükte ara Hooke Yasası ansiklopedi bilgi bankası ara Hooke Yasası ne demek Hooke Yasası neye denir

Hooke Yasası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver