Homoseksüellik

HOMOSEKSÜELLİK (EŞCİNSELLİK)

İnsanların kendi hemcinslerine cinsel açıdan ilgi duymasına eşcinsellik ya da diğer ismiyle homoseksüellik denilmektedir. Bu duyguyu yaşayan kişiye homoseksüel ya da eşcinsel denir. Erkek veya kadın neden cinsel tatmini kendi cinsiyetinde arar? Hala tartışılan bir sorun. Eskiden bilim adamları, eşcinselliğin doğuştan olduğuna inanırlardı. Ya da eşcinsellerin vücutlarının normal erkek veya kadınlarınkinden farklı olduğunu öne sürerlerdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde ise, eşcinsellik aslında biseksüel karakterinin yanı sıra bir dizi genetik (kalıtım) ve toplumsal faktörler ile birlikte açıklanıyor.

Orta Avrupa’da erkek ve kadınların yüzde 5’inin eşcinsel olduğu biliniyor. Eşcinsellerin toplumla bütünleşme yolunda başlattıkları girişim seslerini başarıyla duyurmuştur. Erkek eşcinseller uyuşturucu alışkanlarıyla birlikte en yüksek AİDS risk grubunu oluşturmaktadırlar. Bugüne geldiğimizde ABD’nin bazı eyaletleri, Kanada, Hollanda, Belçika, İspanya, Norveç ve Güney Afrika gibi ülkelerde eşcinsellerin evlenebilmesi için gerekli kanunlar düzenlenmiş durumdadır. Bu ülkelerin sayısının giderek artacağı hiç şüphesizdir.
İlgili aramalar: homo nedir? homoseksüel kime nedir? eş cinsellik nasıl olur? homoseksüellik nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver