Hokey Nedir Hakkında Bilgi

Hokey Nedir

Hokey anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hokey Nedir, Hokey Ne Anlama Gelir, Hokey Ne Demektir, Hokey Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hokey ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hokey Anlamı

Bir ucu kıvrık sopalarla, çayır ya da buz üzerinde iki takım arasında oynanan bir top oyunu. Çim hokeyi ve buz hokeyi olmak üzere ikiye ayrılır.

Çim hokeyi, 91,40 m uzunluk ve 50,30 m genişlikte bir alanda, on birer kişiden oluşan iki takım arasında oynanır. Oyuncular 23 cm çapındaki meşin topu, ucu eğri bir sopayla karşılayarak karşılıklı kalelere sokmaya çalışırlar. Buz hokeyi, Kanada’da ortaya çıkmıştır. Buz bir alan üzerinde ve buz patenleriyle oynanır. Altışar kişilik takımlar arasında topu sürmeye yarayan ve punck adı verilen sopalarla oynanır.

Konu ile ilgili aramalar: Hokey Nedir Hokey ödev ara Hokey kelime anlamı Hokey sözlükte ara Hokey ansiklopedi bilgi bankası ara Hokey ne demek Hokey neye denir

Hokey ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver