Hızlı Kilo Verme Diyet, Hızlı Kilo Verme Teknikleri, Hızlı Kilo Verme Yöntem

hızlı kilo vermek için, hızlı kilo vermek için ne yapılmalı, hızlı zayıflama önerileri, hızlı zayıflama teknikleri

Hızlı kilo verme yolları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kilolar her zaman başa bela olur. Hem estetik görünümü kötü etkileyen hem de sağlığı tehdid eden fazla kilolardan kolay yöntemlerle kurtulmak mümkün. İncelmek isteyenlere hızlı kilo verme yöntemlerini öneren uzmanlar düzenli olarak sağlıklı beslenmeninde önemli olduğunu söylüyorlar. Uygulayacağınız her zayıflama yöntemlerinde doğru ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz.

 

Kilolarından sıkılan ve bir an önce fazlalıklarını atmak isteyenlere uzmanların hızlı kilo verme önerilerini paylaşıyorum. Sağlıklı besinlerden oluşan zayıflama programına düzenli uyum sağlamaya özen gösterin. Sağlığınızdan olmadan kısa bir sürede kilo vereceğiniz yöntemler sizlerle.

Hızlı kilo vermek için kalorileri saymaya yada besinleri küçük parçalara ayırmanıza gerek yok. İstediğiniz herşeyi doğru besinlerle tüketebilirsiniz.

Gün içerisinde yediğiniz ekmek miktarı 1-2 dilim olmalıdır. Açlığnızı yatıştırmak için şekersiz dondurma, fındık ve meyve yiyebilirsiniz.

Sabah kahvaltılarının önemi çok büyük. Düzenli yapılmayan sabah kahvaltıları kilo almanızın en büyük nedenidir. Kahvaltıda mısır gevreği yemeyin. Reçel, süt gibi GI değeri yüksek besinlerden uzak durun. Bu besinler insüllin salgılamanıza neden olur. Kahvaltı için haşlanmış yumurta, ev yapımı meyve suları, peynir, mantar, yulaf ezmesi ve ev yapımı yoğurt alternatif seçenekler arasında.

Öğle ve akşam yemeklerinizde de GI değeri yükek besinlerden uzak durun. Sonsuz sayıda doyurucu yemek çeşitleri bulunur. Bunlar içerisinden nişasta ağırlıklı gıdaları tercih etmeyin. Lezzetli soslarla tatlandırılmış et, balık, tavuk ve sebzeler tercihleriniz arasında yer almalıdır. Besleyici ama GI değeri düşük besinler sizi ideal kiloya ulaştıracaktır.

Muz, ananas ve mango dışında günde bir tane meyve yemelisiniz.
Yoğurt, taze sebzeler, şekersiz marmelatlar, fındık ve çikolata bar yiyebilirsiniz.

Yasaklanmış besinler dışında her yiyeceği yiyebilirsiniz. Bazı gıdaları sınırlamayı da unutmayın.

Zayıflamada en önemli etkenlerden biride egzersizdir. Vücut hatlarınızı düzene sokacak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Evinizde kendinize düzenli bir egzersiz programı hazırlayabilirsiniz. Her gün 5 dakika egzersiz yaparak kaslarınızı geliştirip, selülitlerinizden kurtulup yağ tabakalarınızı yok edebilirsiniz.

Bir gün içinde tam 4 bardak su içmeyede özen gösterin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver