Hıv Nasıl Bulamıyor, Hıv Virüsü, Hıv Virüsü Hangi Yollarla Bulaşmıyor

HIV virüsü nasıl bulaşmaz, HIV virüsünün bulaşmadığı yollar, ,

HIV nasıl bulaşmaz?

Kontrolsüz bir şekilde yapılan kan nakli, HIV virüsü hastasında kullanılan ve dezenfekte edilmeyen şırınga, iğne, cerrahi aletler, diş hekimliği aletleri, dövme aletleri, akupunktur iğneleri, jilet, makas gibi kesici ve kan bulaşma ihtimali bulunan aletler, HIV virüsü taşıyıcısı ya da hastası ile korunmasız olarak girilen cinsel ilişki HIV virüsünün bulaşmasına sebep olan durumlardır. Bunun yanı sıra bebek bekleyen bir kadının HIV virüsü taşıyıcısı ya da hastası olması sonucu bu virüs bebeğe de geçmektedir. İşte tüm bunlar HIV virüsünün bulaşmasına yol açan faktörlerdir. Pek HIV virüsü nasıl bulaşmaz? İşte onun da cevabı yazımızın devamında saklı.

Sponsorlu Bağlantılar

HIV virüsü nasıl bulaşmaz?

Human Immunodeficiency Virus yanı İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü olan AIDS hastalığına yol açtığı bilimsel araştırmalarla kanıtlanan HIV, virüs taşıyıcı olan bir kişi ile öpüşme, kucaklaşma, sarılma, derisine dokunma gibi fiziksel davranışlarla bulaşmamaktadır. Aynı zamanda HIV olan biri ile aynı odada bulunmak, aynı havayı solumak, aynı tabaktan yemek yemek, aynı bardaktan su içmek, aynı çatal, kaşık ve tabağı kullanmak gibi durumlarda bulaşmamaktadır.

HIV virüsü taşıyıcısı ya da hastasının tükürüğüne, göz yaşına, terine, aksırmasına, idrarına, dışkısına, öksürmesine maruz kalmak, onun kullandığı tuvalete girmek, duşta yıkanmak, hamam ve saunada yer almak, havuza girmek hiçbir şekilde bu virüsün size bulaşmasına yol açmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver