Hırkai Saadet Nedir Hakkında Bilgi

Hırkai Saadet Nedir

Hırkai Saadet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hırkai Saadet Nedir, Hırkai Saadet Ne Anlama Gelir, Hırkai Saadet Ne Demektir, Hırkai Saadet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hırkai Saadet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hırkai Saadet Anlamı

Muhammet Peygamber’in hırkası. Yavuz Sultan Selim’in Mısır’ı alması ve halifeliği kendi üzerine geçirmesi üzerine Mekke Şerifi tarafından Yavuz’a teslim edildi ve İstanbul’a getirilerek Topkapı Sarayı’nda “Hırkai Saadet Dairesi” denilen yere konuldu. Hırka, keçi kılından yapılmış olup geniş kolludur. Yeşil ipek kadifeden som sırma ve inci işlemeli yedi bohçaya sarılı altın bir sanduka içindedir. Bu sanduka da, daha büyük gümüş bir sanduka içinde korunur.

Konu ile ilgili aramalar: Hırkai Saadet Nedir Hırkai Saadet ödev ara Hırkai Saadet kelime anlamı Hırkai Saadet sözlükte ara Hırkai Saadet ansiklopedi bilgi bankası ara Hırkai Saadet ne demek Hırkai Saadet neye denir

Hırkai Saadet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver