Hipotiroidi Belirtileri Ve Tedavisi, Hipotiroidi Hastalığı Tedavisi, Hipotiroidi İlaç Tedavis

hipotiroidi ilaçları, hipotiroidi nasıl tedavi edilir, hipotiroidi nin tedavisi, hipotiroidi nin tedavisi nasıl olur

Hipotiroidi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tiroid bezinin tam olarak işlevini yerine getirmemesi sonucu meydana gelen Hipotiroidi, kalp yetmezliği ve hipertansiyon gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hipotiroidi hastalığı aynı zamanda kişinin kolesterol değerlerini de yükselterek damar sertliğini hızlandırır.

 

Hipotiroidi hastalarında yorulma, halsizlik, ses kaybı, konsantrasyon eksikliği terleme gibi sorunlar ortaya çıkar, bunlar hipotiroidinin belirtileridir. Hipotiroidi hastalığının tedavisi çok önemlidir. Geciken veya tedavi edilmeyen hipotiroidi hastalığı tiroit eksikliğine bağlı gelişen metabolik sorunların devam etmesine ve ortaya çıkan bu sorunların ölüme kadar götürmesine neden olmaktadır.

Hipotiroidi hastalığı bir ömür izlenmeli ve tedavisi devam etmelidir. Bazı hipotiroidi hastalığı kendinden geçmektedir, ama bu çok nadir olur. Hastalığın tedavisi, kandaki tiroid hormonlarının eksikliğinin giderilmesi ile olur. Kanda eksik olan tiroid hormonları, hormon tabletleri ile normal seviyelerine getirilir. Tedavide hedef T4 ve TSH seviyelerini normal düzeye getirmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver